RTU Studentu pūtēju orķestris jubileju svin ar koncertu „Jauns un traks”
Autors - Inese Krūma   
Trešdiena, 25 Marts 2009 17:29

spo_rtu28. martā, plkst. 17 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Rīgā, Raiņa bulvārī 19, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu pūtēju orķestra 40 gadu jubilejas koncerts „Jauns un traks", kurā piedalīsies arī RTU vīru koris „Gaudeamus", RTU sieviešu koris „Delta", solists Ivars Cinkus, soliste Ginta Siliņa. Koncertu vadīs Andris Freidenfelds.

Koncertā tiks atskaņoti Hansa Cimmera, Tomasa Dosa, Astora Piacollas, Jakoba de Hāna, kā arī citu populāru ārzemju un latviešu komponistu skaistākie skaņdarbi, kas tikuši iekļauti Studentu pūtēju orķestra (SPO) repertuārā 40 gadu pastāvēšanas laikā. Koncertā ne vienu reizi vien izskanēs arī enerģiskais un prieka pilnais orķestra dalībnieku tradicionālais sveiciena sauciens: „Rio - Rio - Rio! - SPO! - Čau!".

Orķestrim ir plašs repertuārs - no tradicionālajiem maršiem un studentu dziesmu popūrijiem līdz klasikas pārlikumiem un mūsdienīgiem latviešu un cittautu komponistu oriģināldarbiem. SPO dalībnieki ir RTU un citu augstskolu studenti, kā arī dažādu mūzikas skolu audzēkņi un absolventi. Jubilejas koncertā piedalīsies arī apmaiņas students no Vācijas - Tomass Kunce (Thomas Kunze), kurš Erasmus apmaiņas studiju laikā semestri bijis pilntiesīgs SPO dalībnieks.

SPO ir ļoti saliedēts kolektīvs, kam raksturīga studentiska aizrautība, dzīvesprieks un entuziasms, teicama pūšamo instrumentu muzicēšanas žanra izpratne un izpildījums, un augsta skatuves un muzikālā kultūra, kuru veiksmīgi papildina SPO deju grupa.

Orķestris dibināts 1969. gada 5. martā. Šobrīd SPO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Martinsons. SPO veiksmīgi piedalījies Dziesmu un deju svētku koncertos, filmējies vairākās Rīgas Kinostudijas filmās („Karalienes bruņinieki", „Ceplis", „Dāvana vientuļai sievietei" u. c.), piedalījies daudzos televīzijas un radioraidījumos, ierakstījis divas ilgspēlējošas skaņu plates (1984., 1985.) un kompaktdisku „Jauns un traks" (2008.), ar panākumiem koncertējis festivālos Krievijā, Ukrainā, Somijā, Vācijā, Ungārijā, Zviedrijā, Francijā, Holandē, Luksemburgā, Grieķijā, Norvēģijā, Spānijā.


Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: