RTU uzsāk protesta kampaņu pret finansējuma samazināšanu augstākajai izglītībai un zinātnei
Autors - Ilze Bertāne   
Otrdiena, 20 Oktobris 2009 20:51

rtusp_noformejumsDemonstrējot traģikomisku videoklipu sēriju, veicot studentu informatīvo kampaņu un veidojot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālajā ēkā krīzes noformējumu, no 20. līdz 23.oktobrim RTU Studentu parlaments protestēs pret finansējuma samazināšanu augstākajai izglītībai un zinātnei.

Pirmdienas videoklips Otrdienas videoklips
Trešdienas videoklips Ceturtdienas videoklips
Piektdienas videoklips

Protesta akcijā «Nākotne - ar vai bez augstākās izglītības!?» studenti grib parādīt, kas notiks ar inženiertehnisko izglītību, kura netiks attiecīgi dotēta no valsts budžeta, informē RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps.

Visu nedēļu RTU Studentu parlaments organizēs informatīvo kampaņu, lai jauniešiem skaidrotu inženiertehniskās izglītības nozīmi ikvienas valsts sekmīgā attīstībā, kā arī uzsvērtu zināšanu trīsstūra «izglītība - pētniecība - inovācijas» nozīmi pārmaiņu laikā.

«Izeja no krīzes un sekmīga tālāka valsts attīstība var balstīties tikai uz inovācijām un ražošanas ar augstu pievienoto vērtību, kam nepieciešams izglītots darbaspēks. Ja valdība samazinās finansējumu arī prioritārajām studiju programmām un zinātnes nozarēm, inženiertehnisko jomu studenti masveidā aizplūdīs uz ārzemēm. Ja sociālo un humanitāro jomu pārstāvjiem to izdarīt ir sarežģītāk, tad inženiertehnikajiem speciālistiem robežas ir atvērtākas - fizika visā pasaulē ir vienāda,» atzīst RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps.

Neapmierinātību ar ieceri nākamgad augstākās izglītības finansējumu no valsts budžeta samazināt vēl par 31% vairāk nekā 6000 RTU studentu ir pauduši, arī parakstot Latvijas Universitāšu asociācijas atklāto vēstuli, kurā prasīts valsts budžeta finansējumu universitātēm saglabāt vismaz 2009.gada līmenī, pretējā gadījumā tiks būtiski apdraudēta studiju kvalitāte, kā arī tālāka valsts budžeta studentu uzņemšana un sagatavošana Latvijas augstskolās.

RTU Studentu parlamenta interneta mājaslapā (www.rtusp.lv) katru dienu ievietos jaunu videoklipu sēriju, kurā demonstrēs, kā studentu ikdienā izpaudīsies finansējuma samazinājums augstākajai izglītībai. Studentu filmētos videoklipus var aplūkot arī interneta vietnē YouTube.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību brūkošajai augstākās inženiertehniskās izglītības sistēmai, trešdien, 21.oktobrī, RTU studenti nolēmuši attiecīgi izdekorēt RTU centrālo ēku Kaļķu ielā 1.
Komentāri (4)
4 Trešdiena, 28 Oktobris 2009 12:49
žūpa
Video vērtējumi:
1diena - sucks;
2diena - sucks;
3diena - labs;
4diena - labs;
5diena - sucks.
3 Ceturtdiena, 22 Oktobris 2009 11:43
runcis muris
Nu, nu... izglītības kvalitātei PSRS laikā nebija ne vainas... arī publikāciju tajā laikā no mūsu zinātniekiem bija vairāk. Paši vien nogrāvām izglītības kvalitāti, samazinot prasību latiņu...
2 Trešdiena, 21 Oktobris 2009 10:34
weeber
Šāda rīcība ir atbalstāma!!!
Zinātne un studenti ir Latvijas nākotne! Bez izglītības Latvija nolaidīsies vēl zemāk un pazudīs no kartes. Mes redzam kāda izglītības kvalitāte bija PSRS laikā, jo tieši šī laika politiķi mūs ir noveduši līdz šādam kraham, ka mums nāksies slēgt augstākās izglītības iestādes radot neatsveramus draudus Latvijas attīstībai un nākotnei.
Tieši šobrīd kārtējā ģimene pamet Latviju, iekāpjot lidmašīnā, lai dotos uz kādu valsti, kur viņi varētu dzīvot nedomājot, par to vai viņus rīt atlaidīs, vai viņiem būs ko ēst vakariņās. Es varētu turpināt un turpināt, bet vai ir jēga man te lieki kulstīt muti, ja tāpat neviens valstsvīrs mani neuzklausīs un nedomās līdzīgi man, jo diemžēl viņi ir ieciklējušies.
1 Trešdiena, 21 Oktobris 2009 09:14
ciklops
man patīk "nezināt, nespēt, neradīt"

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: