Studentiem ir jābūt vietai, kur dzīvot
Autors - Latvijas Studentu apvienība   
Ceturtdiena, 29 Janvāris 2009 12:30
26. janvārī Latvijas Studentu apvienība (LSA) tikās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) augstākās izglītības jomu atbildīgajām amatpersonām un augstskolu pārstāvjiem, lai runātu par pašreizējo situāciju studentu dienesta viesnīcu jomā un to nākotnes perspektīvām.

Klātesošie vienojās par pozīciju, ka valstij jāsedz dzīvošanas izmaksas sociāli neaizsargāto studentu grupām. Šāds solis ir būtisks izglītības pieejamības nodrošināšanā - situācijā, kad vecāki nevar atbalstīt topošo studentu tā ceļā uz izglītību, atbalsts jāmeklē sabiedrībā.

 

„Mēs vienkārši nedrīkstam zaudēt šo intelektuālo potenciālu. Valsts nevar to atļauties. Tas būs jāsaprot valdībai, tas būs jāsaprot ministru prezidentam," uzstāj LSA prezidents I. Grigorjevs. Jau februārī Latvijas Studentu apvienība aplēsīs kritērijus, pēc kādiem šāda dotācija būtu piešķirama un izvērtēs, cik studentiem atbalsts būtu vitāli nepieciešams.

 

Izvērtējot dienesta viesnīcu attīstības iespējas, izskanēja piedāvājumi dienesta viesnīcu uzturēšanu nodot studentu rokās. Ārvalstīs šādi precedenti ir bijuši tomēr LSA norādīja, ka šāds solis vērtējams ilgākā laika posmā. Dienesta viesnīcu kvalitātes uzlabošanai nav atvēlēta ne valsts budžeta, ne Eiropas Savienības fondu līdzekļi.

Dienesta viesnīcu dotācija sociāli neaizsargāto studentu grupām ir viena no piecām LSA prasībām valdībai un tās vadītājam. Studentu apvienība pieprasa arī atļaut izmantot augstskolu 10% rezerves fondu augstskolu un studentu vajadzībām jau tagad, iekļaut atbalstu augstākajai izglītībai ekonomikas attīstības plānā, saglabāt līdzšinējo studentu stipendiju fonda apjomu un pielīdzināt budžeta finansējuma augstskolām samazinājuma apjomu valsts institūciju budžeta samazinājumam.

Latvijas Studentu apvienība ir studentu organizācija pārstāv studentus un aizstāv to intereses. Tās mērķis ir pārstāvēt Latvijas studentus un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.


Komentāri (3)
3 Pirmdiena, 09 Februāris 2009 09:20
māris
Atvainojiet, kļūda adresē.

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
2 Pirmdiena, 09 Februāris 2009 09:18
māris
Piedāvāju studentei īrēt mazu 1ist. dzīvoklīti. 80Ls.

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
1 Sestdiena, 31 Janvāris 2009 23:13
Mara
Malaci! Velu izturibu!

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: