Studentiem piešķir atalgojumu kvalitātes novērtēšanas procesā
Autors - Ilze Bertāne   
Trešdiena, 26 Augusts 2009 11:01

lsaMinistru kabinets 25. augusta sēdē apstiprina noteikumu projektu „Noteikumi par Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi", kas paredz atalgojuma piešķiršanu studentiem - novērotājiem augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesā.

25. augustā Latvijas Studentu apvienības pārstāvji apmeklēja Ministru kabineta sēdi, kurā tika apstiprināts noteikumu projekts „Noteikumi par Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi". Šis noteikumu projekts paredzēts atalgojuma noteikšanai Novērtēšanas komisijas ekspertiem un novērotājiem augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesā. Līdz šim novērotājiem nekad nav bijusi atlīdzība par darbu Novērtēšanas komisijā, tomēr jaunie noteikumi paredz, ka turpmāk arī novērotāji saņems atlīdzību par savu darbu - 7 Ls stundā (pirms nodokļu nomaksas).

Latvijas Studentu apvienība jau vairākus gadus ir centusies panākt atalgojuma par darbu Novērtēšanas komisijā piešķiršanu arī studentiem - novērotājiem. LSA uzskata, ka studentu ieguldījums augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanā ir unikāls - studenti spēj vērtēt programmu vai augstākās izglītības institūciju ar studenta redzējumu un pieredzi.

Šis ir nozīmīgs solis Latvijas augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesa attīstībā un pilnveidē. Eiropas mērogā studentu iesaiste ārējās kvalitātes novērtēšanas procesos ir atzīta kā ļoti nozīmīga, pie tam studentiem šajos procesos jābūt vienlīdzīgām tiesībām un pienākumiem kā jebkuram citam iesaistītajam dalībniekam. Latvijā studentam vēl joprojām ir tikai novērotāja statuss, un būtu jātiecas, lai arī students kļūtu par ekspertu Novērtēšanas komisijā. Tāpat atalgojumam vajadzētu būt līdzvērtīgam ar ekspertu atalgojumu. Ir vēl tāls ceļš ejams līdz tam, lai students būtu pilntiesīgs Novērtēšanas komisijas loceklis, tomēr noteikumu pieņemšana ved mūs soli tuvāk mērķa sasniegšanai, par ko, protams, ir liels prieks un gandarījums.

Līdz ar izmaiņu stāšanos spēkā būtiski palielināsies arī prasības studentiem, lai kļūtu par novērotāju. LSA organizēs regulāras novērotāju apmācības, kurās tiks sīki un smalki aprakstīti studenta - novērotāja pienākumi, galvenie uzdevumi, kā arī izskaidrots novērtēšanas process kopumā. Oktobra sākumā tiks organizēts divu dienu seminārs studentu izglītošanai un apmācībai par ārējās kvalitātes novērtēšanas procesu Latvijā, kā arī notiks diskusijas par to, kā veicināt studenta pilnvērtīgu iesaisti kvalitātes novērtēšanā.

Aicinām sekot līdzi informācijai par iespēju pieteikties kļūt par novērotāju kvalitātes novērtēšanas procesā un apmeklēt semināru, kas notiks oktobra sākumā. Informācija tiks publicēta LSA mājaslapā. Neskaidrību gadījumā sazināties ar LSA Akadēmiskā virziena vadītāju Ingu Saknīti, sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot pa tel. 27576970.

Komentāri (2)
2 Sestdiena, 29 Augusts 2009 09:41
Pēteris
Nu ta beidzot.
1 Trešdiena, 26 Augusts 2009 15:30
Anonīms
Vai studentiem sāks maksāt no nākamās akreditācijas?

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: