Studentiem Rīgā saglabāsies sabiedriskā transporta atlaides
Autors - Inga Saknīte   
Pirmdiena, 10 Augusts 2009 13:44

lsaPar spīti valdības lēmumam atcelt sabiedriskā transporta atlaižu dotēšanu, kas paredz, ka arī tādām pasažieru kategorijām kā studenti un skolēni vairs netiks dotētas sabiedriskā transporta atlaides no valsts līdzekļiem, šīm un arī citām pasažieru kategorijām Rīgā atlaides tomēr saglabāsies pilnā apmērā, un turpmāk tās tiks dotētas no Rīgas domes līdzekļiem.

 

4. augustā Ministru Kabineta (MK) sēdē tika apstiprināti jauni MK noteikumi „Noteikumi par pasažieru kategorijām, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus maršrutu tīkla maršrutos”, kuros paredzēts, ka turpmāk tiesības saņemt atvieglojumus sabiedriskajā transportā reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos tiks piešķirtas sešām pasažieru kategorijām līdzšinējo vienpadsmit vietā.

 

Šie jaunie noteikumi paredz, ka valsts vairs nedotēs sabiedriskā transporta atlaides vairākām pasažieru kategorijām, tajā skaitā arī studentiem. Izskanot šai ziņai, daudzi studenti pauda savu sašutumu par šādu valdības lēmumu, jo izdevumi par sabiedrisko transportu studentiem palielinātos veselas divas reizes, kas varētu sasniegt pat 30 Ls mēnesī.

 

Tomēr šāds lēmums automātiski nenozīmēja, ka studentiem sabiedriskā transporta atlaides tiek atceltas. Joprojām ir spēkā Rīgas domes noteikumi par sabiedriskā transporta atlaidēm dažādām pasažieru kategorijām, tajā skaitā studentiem. Līdz ar to sabiedriskā transporta atlaides studentiem saglabāsies pilnā apmērā, kā līdz šim, kamēr vien Rīgas dome nemainīs šos noteikumus.

 

Šobrīd Rīgas domes Satiksmes departaments ir paziņojis, ka šos noteikumus negrasās mainīt, tātad arī sabiedriskā transporta atlaides netiks atceltas vai samazinātas.

 

Latvijas Studentu apvienība mēģina apzināt pārējās pašvaldības, kurās ir augstskolas, lai noskaidrotu, vai arī reģionālo augstskolu studentiem pašvaldības turpinās dotēt transporta atlaides.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: