Studentiem sniedz iespēju iesaistīties studiju akreditācijas procesā
Autors - Sintija Segleniece   
Pirmdiena, 05 Novembris 2012 13:54

studenti_auditorija_raitis_plauks_f64-media_large24. novembrī notiks Latvijas Studentu apvienības (LSA) organizēts seminārs „Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšana. Akreditācija”. Tajā piedalīsies gan studenti ar pieredzi augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesā, gan arī tie, kuriem nav iepriekšējas pieredzes un zināšanu šajā jautājumā, taču ir vēlme iesaistīties studiju virzienu vērtēšanā un izprast tās būtību.

Semināra mērķis ir iepazīstināt tā dalībniekus ar jaunākajiem akreditācijas noteikumiem un metodiku, normatīvajiem aktiem, ko izmantot novērtēšanas vizītēs, informēt viņus par Boloņas procesu, tā ieviešanu, kā arī izskaidrot studiju virzienu vērtēšanas nozīmi augstākās izglītības kontekstā un novērtēšanas procesa atšķirību Latvijā un Eiropā. Seminārs palīdzēs studentiem izprast novērtēšanas vizītes struktūru un tajās notiekošos procesus, iegūt un attīstīt prasmes studiju programmas novērtēšanas simulācijā.

LSA Akadēmiskā virziena vadītājs Mikus Dubickis: Līdz šim studentu iesaiste un loma ārējā studiju kvalitātes novērtēšanā ir augsti novērtēta. Jaunie studiju akreditācijas noteikumi paredz vairākas izmaiņas atšķirībā no līdzšinējās kārtības - pāreju no studiju programmu uz virzienu akreditāciju, eksperta statusu darba devēju pārstāvjiem un studentiem, kuri piedalās novērtēšanas komisijas darbā u.c. izmaiņas. Neskatoties uz neskaidrībām studiju akreditācijas pārejas procesā, tajā skaitā par institūciju, kas organizēs novērtēšanas vizītes, apmācīsim gan pieredzējušos, gan jaunos studentus, lai stiprinātu studentu iesaisti un celtu studiju kvalitāti.”

Semināra laikā dalībnieki uzzinās, kas ir Boloņas process, kā notiek novērtēšanas vizītes, kas ir būtiskākais novērtēšanas procesā un kā gadu gaitā ir mainījusies akreditāciju kārtība un novērtēšanas process kopumā. Lai students justos kompetents un varētu pieteikties dalībai novērtēšanas vizītēs, nepietiek tikai ar teorētiskām zināšanām, tāpēc semināra organizatori ir parūpējušies, lai dalībnieki iegūtu arī praktiskas zināšanas. Šim nolūkam semināra programmā iekļauta arī simulācija.

Pēc semināra visi dalībnieki saņems sertifikātu, kas apliecina viņu atbilstību dalībai novērtēšanas vizītēs.

Piesakies semināram līdz 12. novembra 21.00, aizpildot anketu.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar semināra projekta vadītāju Brigitu Zuteri, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: