Studentu kritērijs ministru prezidenta kandidātam
Autors - Latvjas Studentu apvienība   
Trešdiena, 25 Februāris 2009 10:08
lsaŠodien, 2009. gada 25. februārī, Latvijas Studentu apvienība (LSA) ir aicinājusi Valsts prezidentu Valdi Zatleru apstiprināšanai virzīt tikai tādu Ministru prezidenta amata kandidātu, kurš ir gatavs novirzīt būtiskus valsts un ārvalstu finansu resursus izglītībai un atjaunot valsts ieguldījumu augstākajā izglītībā.

LSA uzsver, ka tāds valdības vadītājs un viņa sastādīta valdība, kuri nav spējīgi atjaunot ieguldījumu valsts izaugsmē, negūs studentu atbalstu. „Mēs neesam gatavi maksāt par valdības pieļautajām kļūdām. Nedrīkst būt tā, ka studenti jau šobrīd arvien vairāk uzņemsies izglītības izmaksas un vēlāk arī maksās augstus nodokļus valsts parāda segšanai," norāda LSA prezidents Igors Grigorjevs. Apvienība uzsver, ka izglītības izmaksas, tāpat kā ieguvumi no izglītības ir kopīgi valstij un indivīdam.

Pašreiz valsts dotācija augstākajai izglītībai samazināta par vairāk kā 25%, samazināts arī sociālā atbalsta studentiem - stipendiju un transporta kompensāciju - fonds. Jau šobrīd augstskolām uzkrājas parādi par pamata maksājumiem, tiek likvidēti vai apvienoti studiju kursi. Finansiālu apstākļu dēļ studenti ir spiesti pamest augstāko izglītību vai veltīt tai neadekvāti mazu darba laika daļu. Studentu iesaistīšanās augstākajā izglītībā nākamā gada septembrī ir apdraudēta - finansiālās grūtības un nedrošība par nākotni var pavērst daudzu potenciālo studentu skatus prom no augstākās izglītības.

Latvijas Studentu apvienība ir studentu organizācija, kas darbojas ar mērķi pārstāvēt Latvijas studentus - gan topošos, gan esošos - un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: