Studentu pārstāvim liedz iespēju piedalīties sabiedriskās televīzijas raidījumā
Autors - Sintija Segleniece   
Pirmdiena, 17 Septembris 2012 12:35

100.pants14. septembrī Latvijas televīzijas (LTV) raidījumā „100. panta preses klubs” notika diskusija par augstākās izglītības telpā pastāvošajām problēmām un viedokļu atšķirībām starp Izglītības un zinātnes ministriju, Rektoru padomi un Latvijas Studentu apvienību. Diskusijā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete, lai gan sākotnēji piedalīties raidījumā I. Druvietes vietā tika uzaicināts Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Edvards Ratnieks.

Diskusijas beigās raidījuma vadītājs Dzintris Kolāts pārsteidza skatītājus, atklājot, ka LSA pārstāvja nepiedalīšanos raidījumā izkārtojis Ķīļa birojs.

Ratnieks ir sašutis par notikušo: „12. septembra vakarā saņēmu zvanu no raidījuma veidotājiem ar uzaicinājumu tajā piedalīties, taču jau nākamajā rītā saņēmu atteikumu ar paskaidrojumu, ka vairāk raidījumā būtu nepieciešams Saeimas pārstāvis.” LSA prezidents uzsver, ka, pielietojot atklātu cenzūru un mediju ietekmēšanai izmantojot politisko spēku, tiek pārkāpti visi demokrātijas pamatprincipi, tādēļ šobrīd aktuāls ir jautājums par to, kā reaģēt šādā situācijā.

Edvards Ratnieks norāda, ka vēlas dzirdēt Ministru prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas, Valsts prezidenta Andra Bērziņa, kā arī visu elektronisko mediju un Satversmes 100. panta uzraugu – Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Aināra Dimanta un Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora Edgara Kota viedokli par minēto situāciju: „Lai cik dīvaini un pat ironiski tas neizklausītos, šāds pavērsiens noticis tieši raidījumā, kura nosaukums reprezentē vārda brīvību. Jāizsaka pateicība, ka mūsu valstī ir tādi žurnālisti kā Kolāts, kuram pietiek drosmes publiski atmaskot šādas afēras.”

Jau teju divas nedēļas augstākās izglītības telpā norisinās asa viedokļu apmaiņa starp Robertu Ķīli, Rektoru padomi, LSA u.c. sociālajiem partneriem, kuri ir neapmierināti ar Ķīļa komunikācijas stilu un izvairīšanos no atklātas divpusējas diskusijas.  Pagājušajā nedēļā LSA Dome sagatavoja un nosūtīja ministram vēstuli ar lūgumu precizēt visas plānotās reformas, uz ko šobrīd tiek gaidīta atbilde un reāla rīcība, lai plānotu tālāko organizācijas darbību.

Komentāri (3)
3 Pirmdiena, 17 Septembris 2012 22:19
Apmierinātais students
RJA un REA jorpojām ir LSA biedri. RJA vajadzētu gan iepazīties ar Latvijas likumdošanu, kā nekā, nākamie juristeļi būšot. LSA sastāvs joprojām nav mainījies, tik dažiem patīk būt prožektoru gaismā un vēl pārmest šo īpašību citiem...
"Dievinu", ka ar šādām bezjēdzīgām lietām vēlas aizmiglot nepatīkamo situāciju, kas notiek augstākās izglītības telpā. Štrunts par Ratnieku, Leimani un visu to baru, kas tagad vērpj intrigas. Svarīgais paliek novārtā - augstākās izglītības nākotne. Ir tik viegli mūsu IZ ministram pateikt vārdu "Reforma" un tik grūti pateikt tās skaidrojumu, koncepciju un ieviešanas metodes...
2 Pirmdiena, 17 Septembris 2012 17:34
Kaspars
... un komentāri ir tikai daži šeit. It kā diskusija un komentēšana būtu tikai un vienīgi publiskajā telpā, nevis ar organizāciju.
1 Pirmdiena, 17 Septembris 2012 15:53
Neapmierināts students
Man tomēr ir viens jautājums LSA. Es it kā saprotu, ka Jūs cenšaties spodrināt savu tēlu un tā, bet - kad Ratnieks tiek diezgan loģiski pasūtīts no 100. panta, tad LSA mājaslapā parādās raksts un tas tiek aktīvi reklamēts sociālajos tīklos. Taču tad, kad no LSA izstājās RJA un REA (jāatzīst, ka Latvijas spēcīgākā augstskola), tad LSA mājaslapā nekas neparādās. Kā nekā, LSA tīri teorētiski sastāv no augstskolām, kāpēc visiem netiek paziņots, ka mainās LSA sastāvs?

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: