Ziemeļvalstu studenti aicina runāt par studiju kredītiem
Autors - Jurita Krūma   
Pirmdiena, 04 Oktobris 2010 14:50

nordicPirmo reizi Rīgā no 7. līdz 10. oktobrim noritēs Ziemeļvalstu apvienību tikšanās, kurā pulcēsies studenti no astoņām Eiropas valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Īslandes, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Dānijas. Viesus no Skandināvijas un Baltijas valstīm uzņems Latvijas Studentu apvienība.

No 7. līdz 10. oktobrim (Raiņa bulv. 19) pulcēsies studentu pārstāvji no astoņām Ziemeļeiropas valstīm Ziemeļvalstu apvienību tikšanās (Nordiskt Ordförandemöte jeb NOM) ietvaros, kas tradicionāli notiek divas reizes gadā jau kopš 1946. gada. Šogad tikšanās tēma ir “Studentu sociālā atbalsta mehānismi krīzes apstākļos”.

Piektdien, 8. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 15:00 Latvijas Universitātes Muzeju zālē kā augstskolu studenti, tā pasniedzēji aicināti piedalīties atvērtajā paneļdiskusijā par studiju un studējošo kredītiem, kāda ir studentu sociālā atbalsta sistēma Latvijā un Skandināvijas apgabalos. Diskusija norisināsies angļu valodā.

Tikšanās ietvaros sīkāk tiks runāts par jautājumiem, kas skar studējošo stipendijas, dienesta viesnīcas un to pieejamību, transporta kompensācijas, studiju un studējošo kredītus u.c. jautājumi. Latvija, Lietuva un Igaunija NOM sapulcēs piedalās kopš 2006. gada, taču Latvijā Ziemeļvalstu viesi tiks uzņemti pirmoreiz.

NOM tikšanās laikā ierasti tiek pārrunātas aktualitātes augstākās izglītības jomā, notiek izglītojošs seminārs, kā arī tiek pieņemta pozīcija par turpmāko kopīgo rīcību un sadarbību starp tikšanās dalīborganizācijām. Šoreiz tiks runāts arī par tuvojošos Eiropas Studentu apvienības (European Students Union) biedru tikšanos š.g. novembra pirmajā nedēļā Jeruzalemē un Telavivā, Izraēlā.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: