Nākotnes Studiju forums

Nākotnes Studiju forums 2018: Izaicinājumi un tendences augstākajā izglītībā Latvijā

Nākotnes Studiju foruma (NSF) mērķis ir kopā ar augstākās izglītības iestāžu pārstāvjiem un politikas veidotājiem formulēt, kā jāmainās Latvijas augstākās izglītības telpai un augstākās izglītības institūcijām Latvijā līdz 2030. gadam, ņemot vērā sagaidāmos nākotnes izaicinājumus, kā arī iepazīstināt ar inovatīvām idejām augstākajā izglītībā. Šis ir otrais šāda veida forums, kuru organizē Latvijas Studentu apvienība. Plānots, ka tas kļūs par daļu no Latvijas Studentu apvienības veidotu pasākumu kopas, kas vērsta uz pārmaiņu iniciēšanu Latvijas augstākās izglītības nākotnē.

Pasākuma ir paredzēta britu uzņēmuma “Bryanston Square” dibinātāja un vadītāja, izglītības pārmaiņu aģenta un TEDx Vilnus un Klagenfurt vadītāja Marcus Orlovsky vieslekcija, kas iepazīstinās publiku ar   pārmaiņām un attīstības tendencēm augstākajā izglītībā, un apskats par augstākās izglītības telpu Latvijā – tagad un nākotnē. Pēc tam dalībnieki tiks iesildīti pirmsdiskusiju breakout sesijā, kurām sekos divas paralēlas paneļdiskusijas:

  • “Digitalizācijas ietekme uz augstāko izglītību” – paneļdiskusijā plānots aplūkot digitalizācijas ietekmi uz dažādiem potenciālajiem nākotnes augstākās izglītības attīstības scenārijiem Latvijā un pasaulē. Šajā panelī tiks runāts par globālās augstākās izglītības attīstību, augstākās izglītības institūciju un valsts mijiedarbību digitalizācijas laikmetā, un to, kā Latvijas augstākās izglītības telpa tiks galā ar šiem izaicinājumiem.

  • “Demokrātija un valstiskums digitalizācijas laikmetā: valsts loma augstākajā izglītībā” – paneļdiskusijā plānots apzināt, kāda būs valsts nozīme un ietekme augstākās izglītības stratēģiskajā attīstībā un pārmaiņās.  Tiks diskutēts par to, kā aizvien globālākā un digitalizētākā augstākā izglītība savstarpēji ietekmēs valstiskos procesus, demokrātisko sabiedrību un augstskolu autonomiju. Paneļdiskusijas ietvaros plānots arī apskatīt to, kā ar šīm pārmaiņām mijiedarbosies iespējamie nākotnes augstākās izglītības attīstības scenāriji.

Pēc paneļdiskusijām foruma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar aktuālajiem Eiropas Savienības struktūrfondu projektiem, kurus prezentēs Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta direktora vietniece augstākās izglītības un zinātnes attīstības jomā Ilze Sīle.

Galvenais partneris: tehnoloģisko risinājumu uzņēmums Armgate.

Forums top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Foreign Investors Council in LatviaLatvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Universitāti un Latvijas vadošo ziņu portālu Delfi.

Forumu atbalsta: Durbes veltes, Ģertrūdes ielas teātris, Dailes teātris, Dirty Deal teatro, Jaunais Rīgas teātris, Pergale, Mansards, Zaķumuiža, Cannelle Bakery un Dynamic University.

Šogad otrā Nākotnes Studiju foruma organizēšanu ir uzņēmusies radoša un aktīva komanda: Justīne Širina (projekta vadītāja, Latvijas Universitātes studente), Aivars Šāblis (LSA vecbiedrs, Blekinges Tehniskā Institūta doktorants un Latvijas Universitātes absolvents), Zane Ozoliņa (LSA vecbiedre, Latvijas Universitātes absolvente), Agija Lāce (LSA vecbiedre, Latvijas Universitātes absolvente), Anete Baltiņa (Latvijas Universitātes studente), Gustavs Ēvalds (Rīgas Tehniskās Universitātes students), Linda Teikmane (Latvijas Mākslas akadēmijas doktorante) un Viesturs Baltušs (Biznesa augstskolas “Turība” students).

Nākotnes Studiju forums 2017

Foruma mērķis bija kopā ar sadarbības partneriem identificēt nepieciešamās reformas Latvijas augstākajā izglītības nozarē, lai sagatavotos nākotnes izaicinājumiem un tendencēm Latvijas augstākajā izglītības nozarē, kā arī apzināt, kāda ir nākotnes izglītība, iepazīstināt ar inovatīvām idejām, sasaistīt tās ar darba tirgus aktualitātēm un perspektīvām un augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanu.

NSF 2017 norisinājās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, un tajā piedalījās Tartu Universitātes rektora vietnieks akadēmiskajos jautājumos Mart Noorma, RTU Riga Business School asociētais profesors, Ārvalstu investoru padomes Izglītības darba grupas vadītājs Claudio Rivera, Accenture vadītājs Maksims Jegorovs, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors, bijušais Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Eiropas Savienības Izglītības programmu departamenta Programmu vadības nodaļas vadītāja Antra Meņģele, Rīgas Stradiņa universitātes Pedagoģiskās izaugsmes centra vadītāja, docente Nora Jansone-Ratinika, kā arī citi nozares pārstāvji.

Pasākumā norisinājās četras paneļdiskusijas:

  • “Kompetencēs balstīta augstākā izglītība”
  • “Studiju starptautiskā dimensija”
  • “Zinātnes loma augstākajā izglītībā”
  • “Iekšējā un ārējā kvalitātes nodrošināšana”

Uzzini vairāk par NSF 2017.
Aplūko foto no NSF 2017.