Latvijas studentu apvienība

16. jūnija Domes sēdē uz valdes amatiem būs trīs kandidāti

Šo sestdien, 16. jūnijā, plkst. 12.00 Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas ielā 24, Rīgā) norisināsies LSA Domes sēde. Viens no darba kārtības punktiem tajā ir divu valdes locekļu – akadēmiskā virziena vadītāja un sociālā virziena vadītāja – vēlēšanas. Vēlēšanām iesniegti trīs pieteikumi – uz sociālā virziena vadītāja amatu kandidēs Rīgas Stradiņa universitātes studentes Evita Terēze Tēberga un Olga Jasjuļaņeca, bet uz akadēmiskā virziena vadītāja amatu pretendēs Justīne Širina, Latvijas Universitātes studente.

Olga Jasjuļaņeca savā pieteikumā iedalījusi sociālā virziena darbību trīs jomās: studiju pieejamības veicināšana, atbalsts studiju laikā un studentu izaugsme. Kandidāte plāno turpināt darbu pie tādiem uzsāktajiem jautājumiem kā studiju un studējošā kredītu sistēmas uzlabošana un aptauja par bērnistabu pieejamību augstākās izglītības iestādēs. Tāpat uzmanību plānots pievērst arī stipendiju pieejamībai, izveidojot vienotu datu bāzi, kā arī darboties pie transportlīdzekļu pieejamības studentiem, veicot pārrunas par atlaižu piešķiršanu starppilsētu transportam. Jasjuļaņeca uzskata, ka būtiska ir ne tikai augstskolu studējošo pašpārvalžu (SP) sociālo virzienu vadītāju un aktīvistu iesaiste, bet arī sadarbība ar citām nevalstiskajām organizācijām.

Sociālā virziena vadītāja amata kandidātes Evitas Terēzes Tēbergas pieteikumā arī minētas tādas pašas sociālā virziena darbības jomas kā Jasjuļaņecai. Kā būtiski darbības virzieni tiek izcelti šobrīd aktuālie jautājumi – atbalsts studējošajiem-jaunajiem vecākiem, grozījumi invaliditātes likumā un rezidentūras studiju maksas atmaksāšanas kārtības pilnveidošana – un diskusijas veidošana par LGBT+ studējošo tiesību pārstāvniecību. Papildus darbam pie augstākās izglītības politikā aktuālajiem sociālajiem jautājumiem kandidāte plāno aptaujāt augstskolu SP par viņiem aktuālajām problēmām, kā arī analizēt pētījumus par augstākās izglītības sociālo aspektu. Tēberga uzsver savu pieredzi, piedaloties starptautiskos projektos, kā arī vēlas LSA sociālā virziena darbībā ieviest pieredzes pārņemšanu no citu valstu studentu apvienībām.

Akadēmiskā virziena vadītāja amata kandidāte Justīne Širina darbības vīzijā minējusi trīs darbības virzienus, kuriem tiks pievērsta īpaša uzmanība – augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanu, kas ietver darbu ar studentiem-ekspertiem paredzētajiem materiāliem un akadēmisko virzienu vadītāju un interesentu tikšanās reizēm, Boloņas procesa principu ieviešanu Latvijā, kā arī studiju sasaisti ar zinātni. Kā svarīgākie Boloņas procesa ieviešamie aspekti nosaukta digitalizācija, kā arī pilnīga pāreja uz ECTS kredītpunktu sistēmu. Širina uzskata, ka Latvijā ir nepieciešams atjaunot Bologna Follow-Up Group jeb Boloņas procesa nacionālos vēstniekus, kas tieši būtu atbildīgi par Boloņas procesa principu ieviešanu. Darbā ar zinātni izcelta doktorantūras un pēcdoktorantūras pieejamība un atbalsta nodrošināšana un LSA Zinātnes fonda attīstība sadarbībā nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem un privātiem atbalstītājiem. Svarīgi, ka kandidāte bijusi LSA rīkotā Nākotnes Studiju foruma 2018 projekta vadītāja un LSA akadēmiskā virziena vadītāja palīdze zinātnes jautājumos.

Uz Domes sēdi un tajā notiekošajām vēlēšanām aicinām ierasties jebkuru interesentu. Sēdē būs iespēja uzdot jautājumus gan amatu kandidātiem, gan valdes locekļiem par darbības pārskatiem un grozījumiem normatīvajos aktos.

Reģistrācija Domes sēdei sāksies plkst. 11.30.

12.00 Domes sēdes atklāšana
12.03 Domes sēdes darba kārtības apstiprināšana
12.05 Balsu skaitīšanas komisijas apstiprināšana
12.15 Valdes locekļu un biroja darbinieku darbības pārskats kopš iepriekšējās Domes sēdes
Ziņo: Valdes locekļi un biroja darbinieki
12.30 Finanšu pārskats par periodu kopš iepriekšējās Domes sēdes
Ziņo: Finanšu un sadarbības vadītāja D. Roga
12.35 Aktuālākā informācija par grozījumiem normatīvajos aktos
Ziņo: Prezidents D. Freidenfelds
12.50 Akadēmiskā virziena vadītāja vēlēšanas
13.15 Sociālā virziena vadītāja vēlēšanas
13.40 Balsošana par kandidātiem
Pauze
14.05 Vēlēšanu rezultātu paziņošana un apstiprināšana

Domes sēdē var tikt uzņemtas fotogrāfijas, kas tiks izmantotas publicitātes nolūkos. Ja nevēlies, lai materiāli, kuros esi atpazīstams, tiek publicēti, lūdzam vērsties pie LSA Sabiedrisko attiecību vadītājas Domes sēdes laikā vai rakstīt uz e-pastu evelina.puzo@lsa.lv.

Did you like this article? Share it with your friends!

One Comment

  • Svētavota Skolnieciņš

    Šodien, 2. augustā, ir iesācies ‘’Baltijas Praids 2021’’ (angļu val. Baltic Pride 2021). Šogad šīs pasākums norisinās Rīgā. Tas ir liels gods, jo šī festivāla pamatmērķis ir sludināt mīlestību, iecietību un līdztiesību mūsu sabiedrībā. ‘’Baltijas Praids’’ šogad norisinās no 2. augusta līdz 7. augustam. Šajā laikā norisināsies dažādi pasākumi: dažādas diskusijas, darbnīcas, filmu izrādes un konferences. ‘’Baltijas Praids 2021’’ ir svētīgs pasākums. Mūsu sabiedrībā trūkst iecietības un sapratnes vienam pret otru. Tāpēc aicinu ikvienu no mums noskatīties TV seriāla ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3. sezonas 8. sēriju ‘’Degsmes uguns’’. Šo seriālu var noskatīties angļu valodā oficiālajā TV kanāla STARZ mājaslapā: starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/episode-8/61896 [Watch American Gods: Ep 308 – The Rapture of Burning on STARZ – Free Trial]. Šo sēriju krievu valodā var noskatīties: lostfilmhd.com/78-amerikanskie-bogi-smotret-onlayn-na-lostfilm-v-hd-720.html [Seriāls ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3 sezona tiešsaistē HD kvalitātē (lostfilmhd.com)]. Kā arī aicinu ikvienam iepazīties ar Japānā notiekošo ‘’Kanamara Matsuri’’ festivālu: youtu.be/Q4LW3pDQq3A [video no GO2travel YouTube konta ‘’Japan 2021| kanamara matsuri festival かなまら まつり’’]. Šis festivāls Japānā notiek gadu no gada, tas vairo iecietību un saticību Japānas sabiedrībā.
    Nedzīvosim naidā. Dzīvosim draudzīgi! Būsim saticīgi un pretimnākoši!
    Ar Dievietes Frejas svētību, Skolnieciņš no svētavota
    #mīlestība #kaisle #DievieteFreja #saticība #draudzība #iecietība #sapratne #LGBT #LGBTI # LGBT+ #BalticPride #BaltijasPraids #AmericanGods #AmerikāņuDievi #STARZ #MīlestībasFestivāls #KanamaraMatsuri #Skolnieciņš #svētavota

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content