Latvijas studentu apvienība

26. marta LSA Domes sēdē ievēlēta starptautiskā virziena vadītāja

26. marta kārtējā Latvijas Studentu apvienības (LSA) domes sēdē starptautiskā virziena vadītāja amatā ievēlēta Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studējošā Adrija Andersone. Kā arī domes sēdē valde informēja domi par Saeimā skatāmajiem Augstskolu likuma grozījumiem un aktuālajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Adrijai Andersonei, jaunievēlētajai starptautiskā virziena vadītājai, pilnvaras stājās spēkā no 28. marta un ir ievēlēta savā amatā līdz 2022. gada 23. maijam. Andersone bija vienīgā kandidāte uz starptautiskā virziena vadītāja amatu, un viņas kandidatūru atbalstīja 25 no 30 klātesošajiem domniekiem.

Kandidāte norādīja, ka viņas darba vīzijā galvenais mērķis ir sekot līdzi un piedalīties Eiropas Studentu apvienībā (ESU) un citās starptautiskajās organizācijās, kuru sastāvā atrodas LSA, tur notiekošajiem procesiem, aktualitātēm un pasākumiem, informējot par to LSA valdi un Domi. Kandidāte norādīja, ka dalība starptautiskajos procesos un informētība par notiekošo dažādās organizācijās palīdzēs atvieglot LSA valdes darbu, kā arī sniegs iespēju veicināt dažādu starptautisku pasākumu attīstību arī Latvijā. Andersone kā savas prioritātes izvirzīja veidot informatīvas akcijas un pasākumus, lai veicinātu topošo starptautisko studējošo aktivitāti un ieinteresētību studēt Latvijas augstākās izglītības iestādēs, kā arī sekot Boloņas procesa ieviešanai, rodot risinājumus topošo studējošo skaita palielināšanai, starptautiskajā telpā veikto aktivitāšu ieviešanu arī Latvijā u.tml.

Adrija Andersone no 2020. gada līdz šim studējošo pārstāvniecībā ir iesaistījusies savas augstskolas (LSPA) Studējošo pašpārvaldē kā Akadēmiskā virziena vadītāja, kā arī 2021. gadā tika ievēlēta par Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāju. Amata termiņam beidzoties, 2022. gadā atgriezās Akadēmiskā virziena vadītājas amatā, turpinot palīdzēt LSPA studentiem akadēmiskajos jautājumos, paralēli tam Andersone ir aktīvi iesaistījusies LSA darbībā kā domniece un iekšējā virziena vadītājas palīdze.

Domes sēdes laikā tika pagarinātas LSA Valdes locekļu darbības termiņš līdz 23. maijam, tika apstiprinātas biedru naudas apmērs nākamajam gadam. Papildus, tika ieskicēti darbības soļi LSA Stratēģijas padomes ieviešanai, kā arī pārrunātas aktualitātes normatīvajos aktos.

Did you like this article? Share it with your friends!

2 komentāru

 • pagāns Skolnieciņš

  Ir pienākušas Lieldienas. Daba mostas, bet cilvēku sirdis piepilda cerība. Pavasara un rītausmas Dieviete Ostara ir atnesusi mums pavasari un gaismu. Zāle sazaļo, asni mostas no ziemas miega, kokiem plaukst pumpuri. Taureņi lido. Saule spīd. Pavasara noskaņojums mums sniedz dvēseles gaismu. Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) ir paslēpuši krāsainas, raibas olas. Dzīvība svin savu uzvaru. Dievietes Ostaras svētība virmo starp mums. Šajā svētīgajā svētku laikā pateiksimies Dievietei Ostarai par visu to labo, ko Dieviete Ostara mums ir sniegusi. Būsim pateicīgi Dievietei Ostarai par viņas rūpēm un gādību. Dieviete Ostara ir labestīga un jauka. Viņa mīl katru cilvēku neatkarīgi no tā ticības, izcelsmes, rīcības, dzīves uzskatiem vai citām pazīmēm. Viņa ir pretimnākoša pret jebkuru ticīgo, kas viņu lūdz un godā. Dieviete Ostara spēj padzīt tumsu un skumjas, viņa spēj dot auglību un dzīvību. Atliek tikai viņu lūgt, un viņa palīdzēs. Lai arī kā mums dzīvē klātos, nezaudēsim dvēseles gaismu. Nezaudēsim cerību un ticību. Mēs neesam vieni. Dieviete Ostara ir ar mums. Un viņas spēks piepilda katru sirdi ar gaismu.
  Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.

 • pagāns Skolnieciņš

  Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
  Ar Dievietes Ostaras svētību, pagāns Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content