Latvijas studentu apvienība

29. janvārī notiks konference “Studentu kredīts – glābšanas riņķis vai akmens?”

Latvijā jau vairākus gadus ieviests studējošo atbalsta mehānisms – studiju un studējošo kredīti ar valsts galvojumu. Lai aktualizētu studentu kredītu ar valsts galvojumu kreditēšanas sistēmas nepilnības un nepieciešamās reformas tajā, Latvijas Studentu apvienība (LSA) sadarbībā ar Swedbank rīko konferenci “Studentu kredīts – glābšanas riņķis vai akmens?”, kas notiks 29. janvārī Saules akmenī (Swedbank Centrālajā ēkā, Balasta dambī 1A).

Konferences mērķis ir izvērtēt esošo studiju un studējošā kredīta ar valsts galvojumu kreditēšanas sistēmu un aktualizēt nepieciešamās izmaiņas tajā.

LSA saskata vairākus trūkumus šī brīža spēkā esošajā kārtībā, kas regulē, kā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumus. Šī brīža kārtība nesekmē augstākās izglītības pieejamību. Vairums studēt gribētāju par apgrūtinājumu uzskata nepieciešamību pēc papildus galvotāja, lai iegūtu kredītu ar valsts vārdā sniegtu galvojumu, kā arī pati kārtība, kādā šobrīd tiek piešķirts kredīts, pēc LSA domām, nav sakārtota un rada vairākas neskaidrības studējošajiem.

LSA prezidente Ilva Grigorjeva uzsver, ka esošā kredītu piešķiršanas sistēma un sniegtās iespējas sāk novecot, tikai, iesaistītajām pusēm sadarbojoties, mēs atradīsim un ieviesīsim ātrus un labus risinājumus, kuri veicinās kredītu izsniegšanai pieteikties vairākām bankām, radot konkurenci un priekšzīmīgus studiju un studējošo kredītu saņemšanas noteikumus, tai skaitā, laika ietaupījumu, kas mazinās kredītu paņēmušo studentu raizes un neziņu septembra mēnesī: “vai savu kredītu esmu ieguvis un spēšu studēt?” Ne visās studiju programmās Latvijā tiek piedāvātas budžeta vietas. Parūpēsimies, lai katrs var izvēlēties sev tīkamo studiju programmu, kas rezultēsies ar apmierinātiem un nozarē strādāt gribošiem absolventiem.

Konferencē piedalīsies pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Studiju un zinātnes administrācijas, Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, Rektoru padomes, Latvijas Komercbanku asociācijas, Eiropas Studentu apvienības un Latvijas augstākās izglītības iestāžu studējošo pašpārvaldēm. Konferenci vadīs Kirils Solovjovs, LSA Vecbiedrs.

Konferences programma:
12:00 – 12:30 Reģistrācija
12:30 – 12:45 Sākums, uzrunas:
Līga Lejiņa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre
Ilva Grigorjeva, Latvijas Studentu apvienības prezidente
12:45 – 14:00 Prezentācijas par studiju un studējošo kredīta ar valsts galvojumu kreditēšanas sistēmu:
Andis Geižāns, Studiju un zinātnes administrācijas direktors
Ainārs Balcers, AS “Swedbank”
Veronika Vīksna, AS “SEB”
Arvīds Barševskis, Rektoru padomes priekšsēdētājs
Līva Vikmane, Eiropas Studentu apvienības Valdes locekle
Maira Belova, Latvijas Studentu apvienības Sociālā virziena vadītāja
14:00 – 14:30 Kafijas pauze
14:30 – 16:10 Ekspertu apaļā galda diskusija

Konferencei aicinām pieteikties elektroniski, nosūtot pieteikumu (norādot vārdu, uzvārdu, iestādes nosaukumu un kontaktinformāciju) uz e-pasta adresi maira.belova@lsa.lv

Mediji ir laipni aicināti piedalīties konferencē.

Papildu informācija par konferenci var iegūt sazinoties ar maira.belova@lsa.lv, 26216294.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content