Latvijas studentu apvienība

5. martā norisinājās LSA kārtējais kongress

Sestdien, 5. martā, tiešsaistē norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) kārtējais kongress. Kongresā tika apstiprināts LSA gada pārskats un valdes ziņojums par paveikto, tika apstiprināts nākamā gada budžets, kā arī ievēlēti LSA revīzijas komisijas jaunie locekļi.

Latvijas Studentu apvienības kongress ir organizācijas augstākā lēmējinstitūcija, kas sastāv no LSA biedru, studējošo pašpārvalžu, deleģētiem pārstāvjiem. Tajā piedalījās studējošo pašpārvalžu pārstāvji no Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kas ir LSA biedri.

LSA Prezidents Kristafers Zeiļuks, uzrunājot kongresa delegātus un viesus, apvienības vārdā nosodīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma izraisīto kara darbību Ukrainā, no kuras cieš Ukrainas iedzīvotāji, tostarp arī studējošie un akadēmiskā un zinātniskā kopiena. 

Kristafers Zeiļuks: Latvijas Studentu apvienība ir par konfliktu risināšanu demokrātiskā sarunas veidā. Latvijas Studentu apvienība nosoda karadarbību un izsaka visdziļāko līdzjūtību ikkatram Ukrainas iedzīvotājam, kuri šajā karā ir bijuši spiesti pamest mājas vai zaudējuši savu līdzcilvēku dzīvības.”

LSA aicina studējošos piedalīties protestu akcijās Ukrainas atbalstam, taču, lai neveicinātu konfliktu, nosodījuma paušana ir jāvērš pret agresora režīmu, nevis pret visiem krievu tautībai piederošajiem.

Kongresā tika apstiprināts LSA revīzijas komisijas ziņojums par LSA darbību aizvadītajā gadā. LSA 2021. gadā, organizējot un izstrādājot projektus, piesaistīja dažādus atbalstītājus un sadarbības partnerus. Revīzijas komisija norāda, ka sadarbības veicināšana ir vērtējama pozitīvi – tas ir labs piemērs publicitātes un augstākās izglītības jautājumu popularizēšanas attīstībai. Tāpat kongresā tika apstiprināts LSA nākamā gada budžets, ņemot vērā LSA biedru izvirzītās organizācijas prioritātes nākamajam gadam. Kā arī tika ievēlēti jaunie LSA revīzijas komisijas locekļi nākamajam darbības gadam: Paulīne Leimane, Katrīna Utāne, Nauris Osis, Elizabete Paula Valguma, Santa Katrīna Meikališa.

Ņemot vērā, ka noteiktajā termiņā uz LSA Prezidenta amatu netika saņemts neviens pieteikums, kongresā nenotika prezidenta vēlēšanas. Plānots, ka ārkārtas kongress, pirms kura vēlreiz tiks izsludināta prezidenta amata kandidātu pieteikšanās, notiks 26. martā. Pašreizējā LSA prezidenta Kristafera Zeiļuka pilnvaras beigsies 5. aprīlī.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content