Latvijas studentu apvienība

6. aprīļa Domes sēdē norisinājās LSA valdes vēlēšanas

6. aprīlī Domes sēdē norisinājās LSA valdes vēlēšanas. Uz turpmāko gadu Akadēmiskā virziena vadītāja amatā tika pārvēlēts Rūdolfs Aleksandrs Strods, savukārt Sociālā virziena vadītāja amatā pārvēlēta Rīgas Stradiņa universitātes bakalaura programmas “Tiesību zinātne” studējošā Alise Agnese Rozentāle.

Uz izsludinātajiem amatiem tika saņemti divi pieteikumi – Rūdolfa Aleksandra Stroda pieteikums Akadēmiskā virziena vadītāja amatam un Alises Agneses Rozentāles pieteikums Sociālā virziena vadītāja amatam. 

Kandidāte A. A. Rozentāle prezentācijā akcentēja vajadzību pēc drošas vides nodrošināšanas un diskriminācijas novēršanas pasākumiem augstākajā izglītībā. Kandidāte uzsvēra dienesta viesnīcu pieejamības un kvalitātes jautājumus, kā arī sociālo stipendiju saņēmēju loka paplašināšanas un stipendijas apmēra paaugstināšanas nepieciešamību. Alise Agnese Rozentāle Sociālā virziena vadītāja amatā tika ievēlēta ar 26 balsīm par un 3 pret.

Kandidāts R. A. Strods prezentācijā uzsvēra, ka jānodrošina studējošo tiešāka iesaiste lēmumos par AII finansēšanu un kvalitātes novērtēšanu, kā arī vēlas izstrādāt pozīciju par akadēmisko brīvību un atjaunot domnieku-senatoru semināru, kurā kopīgi izstrādātu risinājumus augstākās izglītības sistēmas pilnveidei.  Rūdolfs Aleksandrs Strods Akadēmiskā virziena vadītāja amatā tika ievēlēts ar 27 balsīm par, 1 pret un 1 atturas.Ievēlētie

Valdes locekļi darbu turpinās pievienojoties LSA prezidentam Alenam Aleksandram Čerņam, kurš prezidentūru uzsāks š.g. 9. aprīlī.
Domes sēdē tika atbalstīts biedru naudas apmērs nākamajam gadam, dalība ikgadējā Riga Pride gājienā un rezolūcija ESU biedru sapulcei “Latvijas Studentu apvienība: Rezolūcija par ārpus ES valstu bakalaura līmeņa studentu darba ierobežojumiem”. Tika prezentēts LSA mājaslapas angļu valodas sadaļas plāns un LSA komunikācijas vadlīnijas, pārskats par drošas vides nodrošināšanu augstākajā izglītībā, kā arī tika uzklausītas studējošo pašpārvalžu aktualitātes.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content