Latvijas studentu apvienība

9. martā norisinājās LSA 29. kārtējais Kongress un ievēlēts LSA prezidents

9. marta Latvijas Studentu apvienības (LSA) 29. kārtējā Kongresa notikušajās prezidenta vēlēšanās amatā ievēlēts Latvijas universitātes (LU) studējošais Alens Aleksandrs Čerņa. Kongresā arī apstiprināja LSA gada budžetu 2024./2025. gadam un Statūtu grozījumus, kā arī ratificēja Studentu tiesību hartu, par kuru diskutēja kopā ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Kongresu atklāja LSA prezidente Liene Levada, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, Rīgas Tehniskās universitātes rektors Tālis Juhna un Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta prezidente Aneta Tarasova. 

Prezidenta amatam pieteikumu iesniedza viens kandidāts – līdzšinējais LSA Iekšējā virziena vadītājs un LU studējošais Alens Aleksandrs Čerņa. Čerņa savā darbības vīzijā pievērsās organizācijas strūktūras pielāgošanai, lai veiksmīgāk piesaistītu finansējumu un nodrošinātu ilgstpējīgu LSA darbību, kā arī veicinātu aktīvāku komunikāciju ar biedriem un sadarbības partneriem.

Alena Aleksandra Čerņas kandidatūru atbalstīja 87 kongresa delegātu, pret balsoja 0, atturējās 1. Prezidents termiņu uzsāks š.g. 9. aprīlī.

Kongresā norisinājās diskusija ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču, kurā tuvāk izskatīja Studentu tiesību hartā ietvertos nosacījumus. Diskusijas laikā tika spriests par augstākās izglītības finansēšanu un efektīvāku pieeju studējošajiem iesaistīties politikas veidošanā. Uzmanība tika pievērsta jautājumiem, kas skar ārvalsu studējošos, kā arī psihoemocionālā atbalsta trūkumam augstākās izglītības iestādēs.

Kongresā uzklausīja Valdes ziņojumu par LSA darbību 2023./2024. gadā un Revīzijas komisijas ziņojumu par LSA darbību aizvadītajā gadā. Vēl tika apstiprināts LSA gada pārskats, 2024./2025. gada budžets, LSA Statūtu grozījumi, tika ratificēta Studentu tiesību harta, kā arī tika ievēlēti jaunie LSA Revīzijas komisijas locekļi nākamajam darbības gadam: Zenons Beļskis, Luīze Monta Remese, Ance Mistre, Ernests Fedoreks, Arturs Atvars, Toms Fridrihsons.

LSA ir organizācija, kas pārstāv Latvijā studējošo intereses nacionālā un starptautiskā mērogā. Organizācija ir nozīmīgs augstākās izglītības politikas veidotāju partneris jautājumos, kas skar studējošos. LSA veido augstskolu un koledžu studējošo pašpārvaldes, un tās loma ir noteikta Augstskolu likumā.

Kongress ir organizācijas augstākā lēmējinstitūcija, kas sastāv no LSA biedru, studējošo pašpārvalžu, deleģētiem pārstāvjiem. Tajā piedalās vairāk nekā 90 studējošo pašpārvalžu pārstāvji no Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kuru studējošo pašpārvaldes ir LSA biedri.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content