Latvijas studentu apvienība

Aizvadīta LSA un L. Straujams tikšanās, kurā pārrunāja zinātni un izglītību kā 2015.gada budžeta prioritāti

Ceturtdien, 28.augustā, Latvijas Studentu apvienība (LSA) tikās ar  Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, lai pārrunātu sadarbību ar Finanšu ministriju un Valsts ieņēmumu dienestu, kā arī zinātni un izglītību kā 2015.gada budžeta prioritāti.

Pārrunājot jaunās politikas iniciatīvas, L. Straujuma uzvēra, ka valdības prioritāte joprojām ir izglītība, taču tikai ceturtajā vietā, to prioritāšu sarakstā apsteidz aizsardzība, pensiju indeksācija un veselība. Sarunas laikā Ministru prezidente piekrita, ka būtiskas ir šādas iniciatīvas – akreditācijas aģentūras izveide, grozījumi studējošā kredīta dzēšanas nosacījumos, kas paredzētu – ja studentam piedzimst bērns, kredīta dzēšanas apjoms jāpalielina līdz 50% esošo 30% vietā, un iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumi studentiem. Uz diskusiju bija ieradies arī rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis, kurš izteica atbalstu visām LSA virzītajām jaunās politikas iniciatīvām.

 

Finanšu ministrijas pārstāvji solīja lūgt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sniegt LSA papildus informāciju, kas nepieciešama iedzīvotāju ienākuma nodokļu atvieglojumu jautājuma turpmākajā risināšanā, norādot, ka VID prakse ir pēc privātpersonu un Nevalstisko organizāciju pieprasījuma sniegt tikai to informāciju, kas pieejama elektroniski, bet atsevišķi papīra formātā esošo informāciju neapkopot.

Tikšanās laikā LSA un L. Straujuma vēlējās noskaidrot, kāpēc kavēsies aktivitātes “Atbalsts zinātnei un pētniecībai” finansējums un kāpēc tas būs tikai 2016.g. FM un IZM pauda, ka izrādās viss nepieciešamais, lai projektus varētu iesniegt jau šogad, ir gandrīz izdarīts, un puses vienojās pieskatīt, lai jaunie zinātnieki naudai var pietiekties jau šī gada beigās. Taču tikai viens no nosacījumiem, lai projekts saņemtu finansējumu, ir doktoru vai doktorantūras studentu nodarbināšana, tikpat labi pietiek ar pētījumu rezultātu publicēšanu zinātniskos žurnālos vai konferencēs. Par šo situāciju tikšanās reizē gan netika runāts. Atsevišķs finansējums doktorantu atbalstam netiek plānots.

FOTO: Toms Norde, Valsts kanceleja

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content