Latvijas studentu apvienība

Akadēmiskās brīvības ierobežošana – noziegums pret Turcijas studentiem

Vairāk kā 15 000 akadēmiskā personāla pārstāvji spiesti atkāpties no darba, vairākiem simtiem universitāšu dekāniem lūgums pamest savu darba vietu – šādi pēc apvērsuma mēģinājuma triecienu saņem arī Turcijas augstākās izglītības sistēma. Šādu lēmumu pieņemšana nav līdz galam skaidra, tomēr redzams, ka augstākā izglītība tiek politizēta un tiek ietekmēta sabiedrības domājošā un inteliģentā daļa.

Latvijas Studentu apvienība (LSA) neatbalsta šādu Turcijas valdības iejaukšanos demokrātiskas valsts augstākās izglītības telpā, uzskatot to par noziegumu pret akadēmisko brīvību un izglītības sistēmu kopumā. Universitāšu darba ierobežošana un iejaukšanās tajā politisku iemeslu dēļ uzskatāma par nepieļaujamu, jo īpaši valstī, kas ir daļa no Eiropas vienotās augstākās izglītības telpas. Aizliegums akadēmiskajam personālam izceļot no valsts, bet tiem, kas strādā ārpus Turcijas, aicinājums doties atpakaļ, ir uzskatāms ne tikai absurds demokrātiskā valstī, bet arī rada draudus starptautiskās pētniecības attīstībai, internacionalizācijai un kopējām Eiropas Savienības vērtībām augstākajā izglītībā. LSA uzskata, ka Turcijas varas iestādēm būtu striktāk jāpieturas pie augstskolu autonomijas principa, neradot draudus augstākajai izglītībai un tās attīstībai neseno politisko notikumu iespaidā.

LSA pauž atbalstu Eiropas Studentu apvienības paustajam viedoklim par šo situāciju, kā arī izsaka atbalstu Turcijas studentiem, kas cieš no esošajām represijām izglītībā, cerot, ka jau tuvākajā laikā Turcija atgriezīsies pie demokrātiskām vērtībām un nodalīs politiku no izglītības sektora.

Did you like this article? Share it with your friends!

One Comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content