Latvijas studentu apvienība

Akcijā „Zaļā nedēļa” RSU studenti aicina domāt par sevi, savu ķermeni un vidi sev apkārt

Sākot no 21. oktobra līdz 25. oktobrim, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvalde realizēs ikgadējo veselīga dzīvesveida un zaļās domāšanas projektu „Zaļā nedēļa”. Šogad projekta tēma ir cilvēks. 

Akcijas laikā RSU studenti aicinās gan savus kolēģus no studējošo un pasniedzēju vidus, gan arī sabiedrību kopumā rūpēties par sevi, savu ķermeni un organismu. Kā norāda „Zaļās nedēļas” projekta vadītāja Viktorija Rogova: „Es pati esmu topošais ārsts un uzskatu, ka cilvēkus vajag ne tikai izārstēt, bet arī pasargāt, un vislabākais ceļš ir, motivējot cilvēkus sākt domāt un rūpēties pašiem par sevi. Tieši tāpēc ļoti uzrunāja citāts no A. De Sent-Ekziperī grāmatas „Mazais princis”: „Katru rītu pieceļoties sakārto sevi, sakārto savu māju un sētu un tikai tad ej kārtot pasauli”.”

„Zaļās nedēļas” ietvaros katra diena būs veltīta noteiktai cilvēka ķermeņa sistēmai:

  • Pirmdien, 21.oktobrī, RSU studentiem un darbiniekiem būs iespējams uzsākt ar rīta rosmi universitātes iekšpagalmā. Dienas laikā tiks dalīti dažādi kalciju saturošie produkti, lai stiprinātu kaulus, jo diena būs veltītamuskuloskeletālai sistēmai;
  • Otrdien, 22.oktobrī, studenti tiks aicināti padomāt par savu uzturu un pārtiku, ko lieto ikdienā. Diena būs veltīta gremošanas sistēmai un tās ietvaros RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a notiks kulinārijas meistarklase pie Lienes Sondores; meistarklasei var pieteikties elektroniski – ŠEIT. Vietu skaits ierobežots!
  • Trešdiena, 23.oktobris, būs veltīta elpošanas sistēmai un tās laikā universitātē notiks biedrības „Papardes zieds” rīkota pretsmēķēšanas kampaņa, kā arī dažādi konkursi un fiziskās aktivitātes, kas liks elpot vairāk un dziļāk;
  • Ceturtdiena, 24.oktobris no pārējām dienām atšķirsies ar to, ka šajā dienā galvenā tēma būs cilvēka psihe. Tiks organizēts apskaušanās flashmobs un orientēšanās sacensības, kā arī RSU asociētās profesores Dr. Guntas Ancānes lekcija „Kā neiekļūt stresa situācijās”, kas notiks Dzirciema ielā 16, Senāta zālē plkst.14:00;
  • Piektdiena, 25.oktobris, būs veltīta reproduktīvajai sistēmai un universitātē tiks rīkotas dažādas aktivitātes sadarbībā ar biedrību „Papardes zieds”. Tāpat arī notiks komplimentu cīņa starp dzimumiem un saruna ar seksopatologu Dr. Daini Balodi par attiecībām. Tas notiks Dzirciema ielā 16, Senāta zālē plkst.17:00;
  • Visas nedēļas garumā Rīgas Stradiņa universitātes ēkās gan Dzirciema ielā 16, gan Anniņmuižas bulvārī 26a, būs iespēja nodot makulatūru, kas pēc tam tiks nogādāta uz dzīvnieku patversmēm.

 Dr.Ancānes un Dr.Baloža lekcijas ir atvērtas ikvienam interesentam.

„Zaļās nedēļas” aktivitātes notiks Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16 un Anniņmuižas bulvāri 26a, Rīgā. Ar sīkāku aktivitāšu plānu, to izvietojumu un atrašanās vietām var iepazīties http://sp.rsu.lv/zala-nedela

 Par Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldi:

Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde (RSU)  ir vēlēta un neatkarīga RSU studējošo tiesību un interešu pārstāvniecības institūcija RSU. Tā darbojas kopš 1993. gada. SP veidojusies, lai aizstāvētu un pārstāvētu studējošo intereses akadēmiskās, materiālās un kulturālās dzīves jautājumos RSU un citās valsts institūcijās, kā arī veicinātu izglītības un zinātnes attīstību Latvijā.

Papildu informācija par RSU SP ir pieejama interneta mājaslapā sp.rsu.lv. Sekot līdzi RSU SP jaunumiem var arī sociālajos tīklos Twitter,FacebookYouTube un Flickr.

 

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 7400 studentu, to skaitā, vairāk nekā 940 ārvalstu studentu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Sekot līdzi Rīgas Stradiņa universitātes jaunumiem var arī sociālajos tīklos TwitterFacebookDraugiem.lv un YouTube. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

 

Papildus informācijai:
Kristiāna ŠtālaRSU Studējošo pašpārvaldes

Sabiedrisko attiecību virziena vadītāja

Tālr.: 67409159

Mob. tālr.: 26573764

E-pasts: kristiana.stala@rsu.lv

http://sp.rsu.lv/

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content