Latvijas studentu apvienība

Apstiprināta BOM izstrādātā rezolūcija par “Riskam pakļautie studējošie: Ukrainas studējošo integrācija”

Latvijas Studentu apvienības (LSA) 23. septembra Domes sēdē vienbalsīgi tika apstiprināta Baltijas nacionālo studentu apvienību tīkla (Baltic Organizational meeting – BOM) izstrādātā rezolūcija par “Riskam pakļautie studējošie: Ukrainas studējošo integrācija”, norādot uz nepieciešamajiem atbalsta mehānismiem integrācijas stiprināšanai Baltijas valstu sabiedrībās, t.s. augstākās izglītības sistēmā. 

Šogad BOM tīkla tikšanās norisinājās Latvijā no 8. līdz 10. Septembrim, apvienojot studējošo interešu un tiesību pārstāvjus no LSA, Lietuvas Studentu apvienības (Lietuvos studentų sąjunga – LSS) un Igaunijas Nacionālās Studentu Federācijas (Eesti Üliõpilaskondade Liit – EÜL). 

Diskusijās par ģeopolitiskās situācijas ietekmi reģionā, minot arī projektu ilgtspējas analīzi un galvenokārt pieredzes apmaiņu ar Ukrainas studējošo integrāciju augstākās izglītības iestādēs, tika secināts, ka integrācijas izaicinājumu risināšanai atbildes rodamas pielietojot dažādus rīkus, kas iekļauti rezolūcijas saturā. 

Rezolūcijā tiek uzsvērts, ka “BOM iestājas par atbalsta mehānismu pieejamību ikkatram studējošajam neatkarīgi no viņu dzīvesvietas vai statusa sabiedrības grupā, kam viņi ir piederīgi,” norādot uz plašo pārvaldāmo jautājumu loku un tiem pakļauto sabiedrības daļu. Diskusiju ceļā tiek secināts, ka nepieciešams pastiprināti vērst studējošo pārstāvju, augstskolu personāla un politikas veidotāju uzmanību tādiem mehānismiem kā mentālās veselības aprūpes pieejamība riska pakļautajiem studējošajiem, piederības veicināšana studējošo kopienai, laužot stereotipus, kas potenciāli veido kopējo sabiedrības nostāju.

Iepazīsties ar BOM rezolūciju latviešu un angļu valodā!

Projektu atbalsta Eiropas Studentu apvienība (European Students union, @esu.online) un Atvērtas Sabiedrības Fonds (The Open Society Foundations, @opensocietyfoundations) mazu grantu Akadēmiskās brīvības programmā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content