Latvijas studentu apvienība

Apstiprināti grozījumi LSA reglamentējošajos dokumentos

25. martā, kad Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) Kongress, tika ievēlēts ne tikai nākamais LSA prezidents, bet arī apstiprināts LSA aizvadītā gada pārskats, pieņemts apvienības 2016./2017.gada budžets, apstiprināti grozījumi LSA darbības Vadlīnijas nākamajiem pieciem gadiem, kā arī grozījumi LSA Statūtos. Tāpat tika uzklausīts arī revīzijas komisijas ziņojums par LSA darbību aizvadītajā gadā, kā arī ievēlēta jauna revīzijas komisija nākamajam gadam.

Apstiprinātajos LSA Statūtu grozījumos izmaiņas ir LSA Prezidenta ievēlēšanas kārtībā- turpmāk apvienības prezidents tik ievēlēts uz diviem gadiem, kā arī LSA Valdes loceklis nedrīkstēs vienlaikus būt LSA biedra, jeb Studējošo pašpārvaldes Valdes loceklis, vai arī viņam ir jāsaņem LSA Domes atļauja apvienot abus amatus.

LSA Sabiedriskā labuma pārskatā redzami nozīmīgākie uzdevumi, ko LSA Valde paveikusi aizvadītajā gadā. Kā galvenos panākumus var akcentēt LSA un Ministru prezidenta M. Kučinska parakstīto Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu, kura mērķis ir sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos, kā arī rudenī LSA rīkotais gājiens studentu interešu aizstāvībai, kura rezultātā Ministru kabinets oficiāli apliecināja, ka ir izdevies rast risinājumu, lai tuvākajos 3 gados nevajadzētu veikt valsts budžeta finansēto studiju vietu skaita samazinājumu.

Kongresā tika apstiprināts arī LSA budžets 2017./2018 gadam.

Kongresā tika ievēlēta arī jauna LSA Revīzijas komisija, kas uzraudzīs un pārskatīs apvienības darbību nākamajā gadā. Komisijas sastāvā darbosies Anda Barkāne, Nora Kezika, Artūrs šilovs, Renards Ozoliņš, Karīna Kezika, Santa Zarāne un Gvido Bērziņš. Aizvadītā gada revīzijas komisijas ziņojums arī atrodams LSA mājaslapas sadaļā “Reglamentējošie dokumenti”.

LSA 2017. gada Kongresā piedalījās vairāk kā 150 studenti no gandrīz visām Latvijas augstskolām.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content