Latvijas studentu apvienība

Ārkārtas domes sēdē lems par rīcību uzmanības vēršanai uz atbalstu studējošajiem

Šodien, 17. maijā, plkst. 16.00 tiešsaistē norisināsies Latvijas studentu apvienības (LSA) ārkārtas domes sēde. Tās sasaukšanas mērķis – apspriest sabiedrisko aktivitāšu rīkošanu, lai vērstu uzmanību uz finansiālā atbalsta nepieciešamību studējošajiem Covid-19 krīzes seku mazināšanai. Pievienojies sēdei šeit: rsu.zoom.us/j/93460094684

Aprīļa vidū LSA sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju veica aptauju, lai novērtētu Covid-19 krīzes ietekmi uz studējošo finansiālo stāvokli. Tika aptaujāti 8,6 tūkstoši studējošo, un rezultāti ir satraucoši – 11,8% respondentu plāno pārtraukt studijas, jo vairs nevarēs segt studiju maksu vai ikdienas izdevumus.

Lai pievērstu lēmumu pieņēmēju uzmanību Covid-19 krīzes ietekmei uz studējošo finansiālo stāvokli, LSA ar atklātu vēstuli vērsusies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas, finanšu ministra Jāņa Reira un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, aicinot piešķirt līdzekļus īpašu atbalsta mehānismu studentiem izveidei Covid-19 krīzes radīto finansiālo seku novēršanai.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content