Latvijas studentu apvienība

Ārvalstu studenti, kas palikuši bez iztikas līdzekļiem, varēs vērsties sociālajā dienestā

Pieņemti likuma grozījumi, kas paredz iespēju vērsties pašvaldības sociālajā dienestā ārvalstu studējošajiem, kuri Covid-19 krīzes laikā uzturas Latvijā un palikuši bez iztikas līdzekļiem.

Grozījumi likumā “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību” uz laiku paredz, ka ārvalstu studenti, kuri Covid-19 izplatības apstākļos ir palikuši Latvijā un studē attālināti, un ir palikuši bez iztikas līdzekļiem ārkārtas situācijas laikā un mēnesi pēc tās atcelšanas var vērsties pašvaldības sociālajā dienestā.

35. pants. Ārkārtējās situācijas laikā pašvaldība sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību pamatvajadzību nodrošināšanai var piešķirt arī mērķa grupai, kas neatbilst Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 3. panta nosacījumiem, ja personas pamatvajadzības nav iespējams nodrošināt citā veidā.

Speciāls saraksts ar mērķa grupām netiks sastādīts, bet ārvalstu studenti ietilpst šajā grupā.

Pašvaldību sociālie dienesti ir informēti par to, ka ārvalstu studenti var vērsties pēc palīdzības, un ir gatavi pakalpojumus sniegt angļu valodā. Ideālā gadījumā būtu, ja uz sociālo dienestu ārvalstu students, kuram radušās iztikas līdzekļu problēmas, dodas kopā ar augstskolas studentu servisa pārstāvi, lai palīdzētu, ja ir valodas barjera.

Svarīgi, lai studenta dzīves vieta ir deklarēta konkrētā pašvaldībā un viņiem jābūt termiņuzturēšanās atļaujai Latvijā.
Ja gadījumā rodas sarežģītākas problēmas, ko ārvalstu studentam, augstskolas pārstāvim un sociālā dienesta darbiniekam neizdodas atrisināt, lūdzam sazināties ar Labklājības ministrijas pārstāvi Liesmu Osi (67782953, liesma.ose@lm.gov.lv), Metodiskās vadības un kontroles departamenta projekta “Profesionālā sociālā darba attīstība pašvaldībās” vecāko eksperti.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content