Latvijas studentu apvienība

Atklāts projekts par Latvijā studējošo saliedētību, kurā pētīs ārzemju studentu integrāciju Latvijas augstskolās

Ceturtdien, 24.oktobrī tika atklāts projekts „Latvijā studējošo saliedētības veicināšana un ārzemju studentu diskriminēšanas mazināšana”, kura ietvaros Latvijas augstskolās tiks veikts pētījums par studējošo saliedētību, integrāciju un diskrimināciju, un kā tas ietekmē akadēmisko vidi.

Projekta atklāšanas pasākumā uzrunu sniedza projekta vadītājs Juris Iljins, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mācību prorektors Uldis Sukovskis, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta vecākais referents Ilgmārs Lejnieks, Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Mikus Dubickis un Latvijas Universitātes studente Aygun Gadimli. Pasākums tika vadīts latviešu un angļu valodā.

LR Kultūras ministrijas pārstāvis Ilgmārs Lejnieks atzina, ka šis ir unikāls projekts, kāds iepriekš nav veikts Latvijā, un iegūtie rezultāti palīdzēs izprast integrācijas procesus visas Latvijas mērogā. RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis, runājot par labvēlīgas multikulturālas akadēmiskās vides veidošanu augstskolās, uzsvēra: „Mums jāuzņemas atbildība par iebraucošajiem studentiem, tomēr tolerancei un izpratnei par kultūru dažādībām jānāk no abām pusēm.”

Projekts ilgs līdz pat 2014.gada septembrim, un kā nākamais tā posms ir gan latviešu, gan iebraucošo studentu anketēšana kopā ar Latvijas Studentu apvienību par ksenofobijas un diskrimināciju Latvijas augstskolās, lai izstrādātu risinājumus par Latvijā studējošo saliedētības veicināšanu. Projekta mērķis ir mazināt diskrimināciju un aizspriedumus Latvijas studentu vidū pret studentiem ar krasi atšķirīgiem reliģiskiem uzskatiem, kultūras paražām un dzīves uztveres īpatnībām, kā arī veicināt šo, pamatā ārpus Eiropas esošo valstu, studentu līdzdalību Latvijas studentu organizācijās.

Projektu organizē biedrība „Rīgas Tehniskās universitātes Studentu Parlaments”. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, un Latvijas valsts. Projekta partneris ir Latvijas Studentu apvienība, sadarbības partneris – LR Kultūras ministrija. Pētījuma konsultants – GfK Custom Research Baltic.

Projekta informatīvā lapa: http://rtusp.rtu.lv/ssvl/.

Informatīvās mājaslapas: http://www.sif.lv/,  http://eeagrants.lv/ un http://eeagrants.org/.

 

 

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content