Latvijas studentu apvienība

Atskats uz Studentu Līderu Forumu 2014

Latvijas Studentu apvienības projekts „Studentu Līderu Forums 2014”, kas šogad notika no 31.jūlija līdz 3.augustam Zaķumuižā, vienkopus pulcēja vairāk kā 50 aktīvus, radošus un zinātkārus jauniešus no dažādām Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Viss jūlijs pagāja SLF 2014 zīmē, jo organizatori, kuru vidū bija tādu augstskolu kā RSU, LU un EKA pārstāvji, bija sarūpējuši divus iesildošos pasākumus („Esi gatavs SLF!” un „AI ekspotīcija”), lai sagatavotu foruma dalībniekus pašam semināram, paaugstinot viņu izpratnes līmeni par augstākās izglītības politiku un tās procesiem.

Pasākuma mērķis bija tuvināt studentus profesionālākam darbam savās organizācijās, atraisīt un atklāt studentos līdera šķautnes, iedrošināt studentus analizēt un rīkoties drosmīgi, kā arī veicināt studentu izpratni un viedokļa veidošanos par notiekošo Augtākās izgītības politikā, piedāvājot dažādu politisko partiju pārstāvju diskusijas, kurās studentiem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus. Papildus tam jauniešiem bija iespēja dzirdēt interesantas un iedvesmojošas lekcijas gan no V.Dombrovska, gan A.Pabrika, kā arī uzklausīt un salīdzināt bijušā LSA prezidenta E. Ratnieka un kādreizējā izglītības ministra R. Ķīļa redzējumu par augstāko izglītību Latvijā.

Šogad ļoti liels uzsvars tika likts arī uz LSA vecbiedru iesaisti, gan izveidojot vecbiedru paneļdiskusiju, lai dalībniekus varētu sagatavot politiķu diskusijai, nostiprinot viņu viedokli par dažādiem jautājumiem, gan stāstu vakaru, kura laikā jauniešiem bija iespēja uzklausīt dzirdētus un nedzirdētus stāstus par laikiem, kad vecbiedri, būdami studentu kārtā, saprata, ka studentu lieta –taisna un cieta!

Paralēli tam, ikviens no foruma dalībniekiem sevī attīstīja dažādas līdera prasmes, piedaloties nakts spēlē un dienas trasē, kur papildus komandas darbam, organizatori bija likuši uzsvaru uz individuālo talantu un līderības šķautņu pamanīšanu, noslīpēšanu un pareizu pielietošanu. Izpratni par līderību un tās nozīmību palīdzēja gūt arī Ilmārs Poikāns, Kārlis Streips un Daniels Pavļuts,  daloties savos pieredzes stāstos par to, kā viņi ir kļuvuši par līderiem savā nozarē un dzīvē kopumā, gan profesionālais līderības guru M.Martinsons, gan aizdomāties liekošais M.Džondžua ar savu lekciju, kuru piepildīja neskaitāmas atziņas un vērtīgi padomi. Par pateicību lektoriem tika piešķirti pasākuma atbalstītāju „Labietis” un „Kafejnīca Mierā” sarūpētie cienasti, kā arī pašu organizatoru rokām gatavotas pateicības, kas iekļāva trifeles īsta līdera baudas mirklim.

Taču dalībniekiem bija arī jāsniedz praktisks ieguldījums, tāpēc visu 4 dienu garumā viņiem bija iespēja strādāt pie kādas Studentijā aktuālas problēmas, ko izvirzīja LSA valdes locekļi, risinājuma izveides, kuru saviem kolēģiem viņi prezentēja foruma pēdējā dienā.

Lai seminārs būtu patiešām izdevies, organizatori lielu paldies saka Swedbank, kā arī „Fazer”, „Ezerkauliņi” un „Sense of tea”, kas palīdzēja nodrošināt dalībnieku vēdera labsajūtu, bet par studentu enerģijas lādiņu kā vienmēr parūpējās Red bull.

Studentu Līderu foruma 2014 laikā tika pilnveidotas personības, kuras pēc semināra ir gatavas sasniegt daudz vairāk kā pirms tam, un noteikti rūpēsies, lai studentu lieta – taisna un cieta, tāpēc ikviens, kas piedalījās SLF 2014 kā lektors, dalībnieks, organizators vai vecbiedrs, saņēma īpašu nozīmīti ar savu vārdu un atgādinājumu, ka viņš ir līderis un latvju rakstu aprocīti.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content