Latvijas studentu apvienība

Augstskolas apvienojas, lai palīdzētu nelaimē nonākušajiem

No 22.janvāra līdz 28.februārim jau astoto gadu pēc kārtas norisināsies sociālais projekts „Mīlestības svētki”, kura laikā projekta organizatori vēlas piesaistīt vairāk kā 1000 asins donorus, lai risinātu aktualizējušos problēmu – nespēju pilnā apmērā nodrošināt slimnīcu pieprasījumu pēc asinīm. 

„Mīlestības svētku” sociālais mērķis ir ziedot asinis nelaimē nonākušajiem, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību asins ziedošanas nozīmīgumam Latvijas veselības aprūpē un katra iedzīvotāja lomu tajā. Kopš 2006.gada, kad tika uzsākts Baltijas valstīs lielākais asins ziedošanas projekts „Mīlestības svētki“, asinis nodevuši vairāk kā 4000 cilvēku, kopumā saziedojot aptuveni 2000 litru asiņu. Šogad studenti sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) rīko astoņas asins Donoru dienas no 22.janvāra līdz 26.februārim.

Donoru dienu norises laiki un vietas:
  • 22. janvārī – pie SEB filiāles (Vaļņu iela 11)
  • 29.janvārī – BAT (Graudu iela 68),
  • 30. janvārī – RTU (Kalnciema iela 6),
  • 5. februārī – RSU (Sēlpils iela 6 – VADC telpas),
  • 13. februārī – RTU (Āzenes iela 16/20),
  • 19. februārī – RISEBA (Meža iela 3),
  • 20. februārī – RSU (Sēlpils iela 6 -VADC telpas),
  • 26.februārī – Māja, kur dzīvo kino (13.janvāra iela 8).
SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere: “SEB bankas vārdā noteikti vēlos teikt, ka esam gandarīti, ka uzņēmīgi jaunieši apvieno spēkus, lai risinātu situāciju, kad trūkst asinis cilvēka veselībai kritiskos brīžos. Tai pašā laikā šī ir viena no iniciatīvām, kas vēlreiz mums ikvienam atgādina, ka par savu veselību būtu jārūpējas visu laiku. Kāds ar medicīnu saistīts pētnieks ASV ir teicis, ka slikta veselība nerodas tad, kad tev kaut kā nav. Slikta veselība rodas tad, kad tiek sabojāts kaut kas tāds, kas tev ir. Veselība ir tas, kas tev pieder, ja vien tu to nesabojā.”Visi asins ziedotāji kopā ar obligāto valsts kompensāciju saņems VADC pārtikas paciņu un īpašo ielūgumu uz noslēguma pasākumu. „Mīlestības svētku 2013” noslēguma pasākums norisināsies 28.februārī Mājā, kur dzīvo kino – www.forumcinemas.lv. Pasākuma vietā studenti varēs baudīt vakaru populāru un studentu vidū iemīļotu grupu un dziedātāju pavadībā uz 3 skatuvēm, vērot kādu no jaunajām filmām 10 kinozālēs, kā arī neiztikt bez uzrunām, konkursiem un citiem pārsteigumiem. Uz Mīlestības svētku skatuves kāps Miks Dukurs, Ivo Fomins, grupas „Četri vēji”, „The Picture”, „Double Face Eels”, Dzelzs Vilks” un citi mākslinieki.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content