Latvijas studentu apvienība

Augustā 21. reizi norisinājās Studentu līderu forums

No 11. līdz 14. augustam Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisinājās ikgadējais Studentu līderu forums, kas pulcēja 32 dalībniekus no 9 Latvijas augstskolām un koledžām, kur dalībnieki tika iepazīstināti ar augstākās izglītības politiku, studējošo pārstāvniecību un dažādām studējošajiem aktuālām organizācijām un institūcijām.

Viena no Studentu līderu foruma centrālajām norisēm bija hakatons – Swedbank līderu laboratorija –, kurā dalībnieku komandas ar mentoru atbalstu 24 stundu laikā attīstīja risinājumus dažādām problēmām, ar kurām studējošie saskaras augstākās izglītības sfērā. Pēc darbu prezentēšanas žūrija par uzvarētāju atzina darbu “Sharevice”, kas piedāvāja risinājumu, kā padarīt “dalīšanās ekonomiku” pieejamāku studējošajiem. Otro vietu ieguva komanda “Boloņas mērce”, kas izstrādāja lietotni, lai studējošie veiksmīgāk varētu apmainīties ar atsauksmēm par augstākās izglītības iestādēm, un trešo vietu “Veidosim savu nākotni!”, kas piedāvāja risinājumu, kā nodrošināt iekļaujošu izglītību studējošajiem ar autisma spektra traucējumiem.

Kā parasti viens no Studentu līderu foruma galvenajiem notikumiem bija arī diskusija ar augstākās izglītības politikas veidotājiem. Diskusijas mērķis bija iepazīstināt dalībniekus ar augstāko izglītības politiku, iedrošināt iesaistīties studentijā un aizstāvēt studējošo intereses. Tās laikā tika pārrunāti tādi aktuāli jautājumi kā obligātais militārais dienests, atbalsts studējošajiem energokrīzes laikā, studiju programmu akreditācijas kārtība un citi jautājumi par augstāko izglītību un tās nākotni. Politiķu diskusijā piedalījās Izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces padomnieks juridiskos jautājumos Jānis Ozols, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks, 13. Saeimas deputāte Evija Papule un partijas “Progresīvie” līdzpriekšsēdētāja un Rīgas domes deputāte Antoņina Ņenaševa. Diskusiju noslēdzot, Jānis Ozols, iedrošinot studējošos iesaistīties studentijā, teica: “Jūsu ierosinājumi – kā izdarīt, ko iekļaut un ko mainīt – vienmēr ir bijuši uzklausīti. Arī šajā gadījumā nekautrējieties, lieciet savas domas un sūtiet e-pastus”.

Papildus, pasākuma ietvaros notika Latvijas Studentu apvienības darbības simulācija, kā arī dažādas lekcijas un darbnīcas, kas palīdzēja sagatavot dalībniekus aktivitātēm un pilnveidot zināšanas par darbu komandā un studentiju kopumā. Tika novadītas dažādas lekcijas par politikas sistēmu valstī, kāda loma tajā ir studējošajiem, studējošo pārstāvniecības vēsturi, dažādām studējošajiem aktuālām organizācijām un institūcijām, “PITCH” runu, kas vēlāk noderēja Swedbank līderu laboratorijā darbu prezentēšanā un dažādas praktiskas darbnīcas, kuru laikā dalībnieki apguva pamatus sarunu mākslā, ko pēcāk dalībnieki varēja pielietot jau diskusijā ar Latvijas augstākās izglītības politikas veidotājiem un apguva dažādus padomus kā sastrādāties ar dažādu tipu cilvēkiem. Paldies visiem lektoriem un darbnīcu vadītājiem – Kirilam Solovjovam, Jurģim Poriņam, Kārlim Skujas, Arkādijam Zvaigznem, Santai Katrīnai Meikališai, Aldim Zaulam, Jānim Bernātam, Katrīnai Sproģei, Andrim Teikmanim un Ingai Vanagai. 

Studentu līderu forums 2022 tapa sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Izglītības un zinātnes ministriju. Foruma patroni – Swedbank Latvia un Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija. Forumu atbalsta Ahmad Tea, Alpro, Cannelle Bakery, Red Bull, Merrild Latvija, Pergalė, LEMON GYM LV, Ricberry, Apgāds Mansards, Hematogens, Čili Pizza Latvia, Saldais Dzintars, Purpurs, Žurnāls “Ir”.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content