Latvijas studentu apvienība

Augustā aizvadīts Studentu līderu forums 2020

Foto: Rināts Šaihulovs

No 20. līdz 23. augustam Vecauces pilī norisinājās ikgadējais Studentu līderu forums. Tajā pulcējās teju 40 studējošie no cik 13 Latvijas augstskolām un koledžām, lai kopā gūtu zināšanas, attīstītos un pilnveidotos veiksmīgākai studentu interešu aizstāvībai gan savā augstskolā, gan nacionālā mērogā.

Viena no SLF centrālajām norisēm bija hakatons – Swedbank līderu laboratorija –, kurā dalībnieku komandas ar mentoru atbalstu 24 stundu laikā attīstīja risinājumus problēmām, ar kurām saskaras Latvijas studējošie. Par labāko risinājumu tika atzīta komandas “Aprikozes” piedāvātā platforma studentu iesaistei zinātnē, kas apvienotu šobrīd pieejamās iespējas studentiem iesaistīties zinātnē. Tāpat apbalvotas tika arī komandas “Lamp”, kas piedāvāja iespēju studentiem pašiem veidot savas studiju programmas (major/minor sistēmā), kā arī “Stat up!” piedāvātā platforma, kas apkopotu gan augstskolām, gan studētgribētājiem vērtīgu studentu vērtējumu par savu studiju kvalitāti.

Kā parasti viens no SLF centrālajiem notikumiem bija arī diskusija ar augstākās izglītības politikas veidotājiem. Tajā tika pārrunāti gan aktuālie jautājumi par Covid-19 ietekmi uz augstāko izglītību un studentu finansiālo situāciju un Augstskolu likuma grozījumiem, gan arī uzdoti jautājumi par politiķu atvērtību hakatonā izstrādātajām idejām. Diskusijas dalībnieki bija Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV), Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju prorektors Aigars Laizāns. 

Semināra saturu īpašu padarīja arī tādi jaunumi kā studējošo pašpārvaldes un LSA darbības simulācija, kas ļāva dalībniekiem iejusties LSA domnieku vai pat valdes locekļu ādā, kā arī privilēģiju pastaiga – aktivitāte, kas studentijas vidē tika izmēģināta pirmoreiz un lika dalībniekiem pārdomāt tik dažādos no mums neatkarīgos faktorus, kas nemitīgi ietekmē katra dzīvi. Protams, līderu forumā nav iespējams iztikt arī bez sabiedrībā zināmām personībām un dažādu jomu profesionāliem – lekciju un darbnīcu vadītājiem. Šogad starp tiem bija arī 13. Saeimas deputāts Daniels Pavļuts, kādreizējais Latvijas Tautas Frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns, kurš viesojās forumā tieši Baltijas ceļa 31. gadadienā, portāla Delfi redaktors Filips Lastovskis un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševiča.

Šogad SLF programmā notikušas dažādas izmaiņas, kas ļāva forumu izbaudīt un no tā daudz gūt arī tiem, kuriem šis nebija no pirmajiem pasākumiem studējošo pārstāvniecībā. Ceram, ka dalībnieki atgriezušies savās pašpārvaldēs kā spēcīgāki līderi, kuri gatavi stāties pretim izaicinājumiem, ko nesīs šie neierastie studiju apstākļi.

Studentu līderu forums nebūtu varējis notikt bez projekta vadītājas Justīnes Širinas un viņas komandas – Katrīnas Sproģes, Annas Zaras, Eināra Rogova, Elīzas Dālderes, Helēnas Elzas Smilgaines, Igora Uhaņa, Ilzes Lisovskas, Jāņa Mellēna, Jēkaba Olafa Rukmana, Klāva Reiņa Ozola, Lienes Vaivodes un Santas Leimanes.

Uz forumu aicinām atskatīties arī fotogrāfijās (galerija I, galerija II), par kurām pateicamies Rinātam Šaihulovam un Oskaram Valtenbergam.

Studentu līderu foruma 2020 patroni – Swedbank, Latvijas Lauksaimniecības Universitāte un  LLU Mācību un pētījumu saimniecība “Vecauce”. Lieldraugi – Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Rīgas Tehniskā Universitāte, Ventspils Augstskola, Izglītības un zinātnes ministrija, Basaful un ziņu portāls Delfi. Forumu atbalsta Ahmad Tea, Birzī, Brain Games, Cannelle Bakery, Carguru, Dimdiņi, Dzīvības dzēriens, ES māja, Fazer, Folkklubs Ala Pagrabs, Forevers, izdevējs SEIK, Jelgavas tipogrāfija, Karameļu darbnīca, Labietis, Latvijas Nacionālais teātris, Neputns, Red Bull, Rīgas Motormuzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, River Cruises, saimniecība “Leitāni”, Smalkais muslis, Taste Caps, Tērvetes vīni, The Duke of Edinburgh’s International Award Latvia, Turza, ZS “Kliģeni” un ZS “Krišjāņi”.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content