Latvijas studentu apvienība

Augusta sākumā norisinājies Studentu līderu forums 2018

Ikgadējais Latvijas Studentu apvienības (LSA) seminārs esošajiem un topošajiem līderiem – Studentu līderu forums 2018 – norisinājās no 2. līdz 5. augustam. Tajā dalībnieki papildināja pašpārvaldes darbā gūtās zinības par līderību, komandas vadīšanu un citām svarīgām lietām kā pareizās argumentācijas metodes, komunikācija ar sabiedrību par izdarīto un problēmu risināšanas un ideju radīšanas metodes. Foruma otrajā pusē notika darbs ar dažādiem LSA, pašpārvaldēm un studentiem būtiskiem jautājumiem. Komandas strādāja, meklējot metodes augstskolu telpu piemērošanai studējošajiem ar kustību traucējumiem, akreditācijas sistēmas uzlabošanai un pašpārvalžu sadraudzības kultūras veicināšanai un citām aktuālām tēmām.

Pirmo divu semināra dienu fokuss bija līderis un komanda. Dalībnieki noklausījās daudzas lekcijas, ko pasniedza dažādu nozaru profesionāļi, tostarp arī studentijas vecbiedri. Starp tiem bija Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts, Māris Resnis no “Lūzumpunkta” komandas, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse, biznesa treneris Aldis Zauls un “QUO tu domā?” pārstāve Dārta Maija Zaķe. Pēc tam, pierādot savas prasmes darboties komandā, dalībnieki gan devās dienastrasē, gan kopīgi uzcēla trīsdesmitvietīgo armijas telti. Forumā norisinājās arī tradicionālais vecbiedru vakars.

Pirmajās divās dienās apgūtais un iegūtais ļāva dalībniekiem ne tikai kļūt par prasmīgākiem līderiem, bet arī sagatavoties foruma otrās puses galvenajam uzdevumam – sastrādāties, lai radītu idejas, pētītu pieejamo informāciju un izstrādātu plānu turpmākajai darbībai. Dalībnieki otro semināra pusi pavadīja četru virzienu – akadēmiskā, iekšējā, starptautiskā un sociālā – darba grupās. Darba grupu rezultātā tiks izplānots turpmākais darbs pie izvēlētajām tēmām. Tās ir:

  • pašpārvalžu sadraudzības kultūras veicināšana;
  • studentu pārstāvniecības iekšējās vides kopšana;
  • augstākās izglītības modernizācija;
  • augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas sistēmas pilnveide;
  • studiju procesa internacionalizācija;
  • pieejamas vides izveide augstskolās.

Paldies projekta vadītājam Haraldam Gertam par veiksmīgu foruma izveidi un sadarbību ar LSA valdi, lektoru vārdotājam Kasparam Eglītim, darba grupu arhitektam Dāvim Vēverim, tehniskas guru Atim Ķeņģim, PR iluzionistam Kristeram Bārdam, sponsoru dīlerim Karolīnai Matrosovai, līderu mahinatoram Stefānijai Sīmanei, dienas un nakts piedzīvojumu meistaram Edgaram Poikam un Dagnijai Rogai, Baibai Puisītei un Oskaram Valtenbergam par milzīgo ieguldījumu foruma tapšanā! Pateicamies arī Ausmai Cīrulniecei un Kristeram Bārdam par visu četru dienu laikā fiksētajiem mirkļiem fotogrāfijās un video. Foruma fotogrāfijas aicinām aplūkot LSA Flickr lapā.

Paldies arī semināra daudzajiem atbalstītājiem – Latvijas Iekšlietu Darbinieku Arodbiedrībai, Zemnieku saimniecībai Pilskalni, Peintbola parkam PIF PAF, Portālam, Improvizācijas teātrim Makbets, Coca-Cola, Ze Donats, Red Bull, Cannelle Bakery, Cēsu Maizei, Guntars Rača grāmatai 365, grāmatai Dimanti tavā pagalmā, Vadītāja dienas grāmatai, Zaķumuižas ūdenim, Muffins and More un Muižas pienam, kas rūpējās par dalībnieku, lektoru un organizatoru labsajūtu visas četras semināra dienas! Paldies arī Bulduru Dārzkopības vidusskolai par iespēju forumam notikt viņu telpās!

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content