Latvijas studentu apvienība

BOM 2015: Diskusija par mūžizglītību

Šogad 21. – 24. jūnijam, Tallinā, Igaunijā, norisinājās Baltic Organization meeting (BOM), kas no visām Baltijas valstīm kopā pulcēja 45 pārstāvjus, 15 pārstāvjus no katras valsts studentu apvienības, lai kopā diskutētu par mūžizglītību.

Mūžizglītība ir plašs jēdziens, par ko mūsdienās runā aizvien biežāk. To var izdalīt trīs svarīgākajās daļās: formālā izglītība, neformālā izglītība un ikdienišķā izglītība.

Ar formālo izglītību saprot tās zināšanas, kas iegūtas skolā (pamatskolā, vidusskolā un augstskolā), un, kur pēc mācību iestādes absolvēšanas, par to saņem attiecīgu diplomu. Līdzīgi ir ar neformālo izglītību, kas ietver papildus mācību kursus darba kvalifikācijas celšanai vai pašizaugsmei. Pabeidzot kādu kursu saņem apliecinājumu (parasti diplomu), ko, stājoties jaunā darba vietā, var uzrādīt pie CV. Tomēr ne visiem apgūtajiem kursiem ir iespējams iegūt rakstisku apliecinājumu. Pastāv arī tās zināšanas, kas iegūtas strādājot konkrētā darba vietā, bet par tām rakstisku diplomu neviens neizsniedz, līdz ar to nav rakstisku pierādījumu darbā iegūtajām iemaņām, ar kā palīdzību, stājoties jaunā darba vietā, tās var pierādīt.

BOM platforma tika izmantota, lai kopā diskutētu par iespējamajiem atpazīšanas un atzīšanas risinājumiem, situācijās, kad jāsastopas ar neatzītu neformālo un ikdienišķo izglītību. Tāpat BOM dalībnieki centās noskaidrot, ar kādiem papildus rīkiem iespējams iegūt kvalitatīvāku formālo izglītību.

Noslēguma dienā BOM dalībnieki sastādīja preambulu, ko vēlāk katra Baltijas valsts studentu apvienība pielāgos reālajai situācijai izglītībā nacionālā mērogā un papildinās ar ieteikumiem, lai to vēlāk, kā priekšlikumu, iesniegtu oficiālā vēstulē valsts Izglītības un zinātnes ministrijai.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content