Latvijas studentu apvienība

Eiropas Studentu konventā diskutē par iekļaujošu izglītību

Marta vidū studenti no visas Eiropas pulcējās Tallinā, lai pārrunātu aktuālos jautājumus ārvalstu studentu iesaistē pārstāvniecībā un sabiedrībā kopumā. Pulcēšanās iemesls bija Igaunijas Studentu apvinības rīkotais 35. Eiropas Studentu konvents (European Students’ convention 35) ar tēmu “Iekļaujoša studentu kustība”, kurā piedalījās vairāk nekā 80 studējošo pārstāvji no visas Eiropas. LSA tajā pārstāvēja Viceprezidente Katrīna Sproģe.

Semināra laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar situāciju ārzemju studentu integrācijā un tās šķēršļiem vairāk nekā 20 Eiropas valstīs, un nacionālās studentu apvienības dalījās ar labās prakses piemēriem, kā ar vienkāršām darbībām uzsākt ceļu uz daudz iekļaujošāku vidi. Daudz tika diskutēts par potenciālajiem šķēršļiem vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī. Problēma, kas vijās cauri diskusijām, bija informācijas nepieejamība un vietējo studentu nesagatavotība strādāt svešvalodā. Konventa dalībnieki tika arī iepazīstināti ar martā prezentētā pētījuma EUROSTUDENT IV vairākām sadaļām, kur dažādos sociālekonomiskajos aspektos tika salīdzināta vietējo un ārzemju studentu situācija.

Diskusijas un prezentācijas rezultējās ar katras apvienības sastādītu nākotnes darbību plānu ārzemju studentu integrācijai. Lielākoties apvienības koncentrējās uz tuvākā gada laikā paveicamiem, izmērāmiem darbiem, uz kuru pamata veidot tilgtermiņa stratēģiju.

Notika arī gatavošanās Eiropas Studentu apvienības (European Students’ union – ESU) 74. Biedru sapulcei, kas aprīļa beigās norisināsies Bledā, Slovēnijā, un Eiropas izglītības ministru konferencei, kas maija beigās norisināsies Parīzē, Francijā.

Eiropas Studentu apvienību (European Students’ union) veido 46 nacionālās studentu apvienības no 39 valstīm. Organizācija pārstāv vairāk nekā 15 miljonus studentu, aizstāv viņu tiesības un intereses izglītības, ekonomikas un kultūras jomā, veido studentu politiku Eiropas līmenī, sadarbojoties ar Eiropas līmeņa izglītības politikas veidotājiem.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content