Latvijas studentu apvienība

Esi daļa no atbalsta programmas Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā!

Lai atbalstītu Ukrainas iedzīvotājus, kuri ir cietuši no karadarbības Ukrainā, studējošajiem ir iespēja pieteikties atbalsta programmai, kļūstot par atbalsta personu, tādējādi palīdzot integrēties Ukrainas iedzīvotājiem Latvijas sabiedrībā. 

Latvijas Studentu apvienība ir izstrādājusi atbalsta programmas platformu patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kas ir ieradušies vai vēl tikai ieradīsies Latvijā. Projekta galvenais mērķis ir nodrošināt Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā nepieciešamo atbalstu, kā arī sniegt informāciju par aktuālajiem jautājumiem, ar kuriem nāksies saskarties. 

Programmas darbība

Programmas ietvaros katram Ukrainas iedzīvotājam Latvijā tiks nodrošināta iespēja iegūt sev atbalsta personu no Latvijas studējošo vidus, kas palīdzēs ikdienas situācijās, atbildēs uz jautājumiem, sniegs informāciju par valstī pieejamajām palīdzības iespējām, kā arī palīdzēs apgūt pamatfrāzes latviešu valodā, lai, nonākot Latvijā, nodrošinātu pēc iespējas veiksmīgāku integrāciju Latvijas sabiedrībā.

Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā būs iespēja izvēlēties atbalsta personu atkarībā no pārvaldītājām valodām (latviešu, angļu, krievu, ukraiņu u.c.). 

Pieteikšanās programmai

Latvijā studējošie varēs kļūt par atbalsta personām, piesakoties programmai – norādot informāciju par sevi, tai skaitā komunikācijas valodas (latviešu, angļu, krievu, ukraiņu u.c.). Kandidāti tiks aicināti uz interviju un, visbeidzot, visi projekta dalībnieki piedalīsies informatīvā seminārā, lai nodrošinātu nepieciešamās zināšanas un prasmes darbā ar patvēruma meklētājiem. 

Studējošajiem, lai kļūtu par atbalsta personām, ir iespēja pieteikties programmai līdz 26. martam, aizpildot pieteikuma anketu LSA veidotajā platformā.

Projekta pirmajā kārta par atbalsta personu pieteikties var tikai Latvijas studējošie, bet aprīļa sākumā tiks īstenota projekta otrā kārta, kur par atbalsta personu varēs kļūt jebkurš interesents, kas izturēs atlases procesu. Aicinām sekot līdzi informācijai LSA sociālo tīklu platformās.

Ikviens Ukrainas iedzīvotājs Latvijā varēs pieteikties atbalsta programmai sākot no 30. marta, aizpildot pieteikuma anketu atbalsta platformā, tādējādi iegūstot tik svarīgo atbalstu no studējošajiem, kuri ir gatavi atbalstīt citus. Papildus informācija Ukrainas iedzīvotājiem par pieteikšanos atbalsta programmai sekos.

Pats svarīgākais ir nodrošināt cilvēcīgu komunikāciju un rast iespēju ne tikai palīdzēt patvēruma meklētajiem ar dzīves vietu vai nodrošināt darbu, bet arī radīt uzticības sajūtu un parādīt, ka Latvijā šie cilvēki ir gaidīti.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar projekta koordinētāju Andi Poļaku (andis.polaks@lsa.lv).

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content