Latvijas studentu apvienība

Esi daļa no Studentijas mentoringa programmas!

Aktīvi darbojoties studentijā, jūti, ka nepieciešams atbalsts un drauga plecs? Vai, turpretī, esi zinošs studentijas jautājumos un labprāt padalītos ar savu pieredzi un zināšanām? Piesakies un kļūsti par daļu no LSA Studentijas mentoringa programmas! Programmas sākums ir 1. februāris.

Pašlaik daudzās augstākās izglītības iestādēs eksistē savas mentoringa programmas, tomēr tās darbojas vairāk kā badiju sistēmas, kuru mērķis ir palīdzēt jaunajiem studējošajiem iejusties studiju vidē, nevis darboties pie viņu izaugsmes. Ņemot vērā, ka studentijas ietvaros mentoringu būtu iespējams realizēt tieši kā izaugsmes un atbalsta programmu, sākot ar 1. februāri, piedāvājam jaunu programmu – Studentijas mentoringa programma. 

Šīs programmas mērķis ir savienot pieredzējušus studentijas cilvēkus ar jaunajiem censoņiem, nodrošinot pastavīgu komunikāciju, tādējādi palīdzot jaunajiem studentijas censoņiem viņu izaugsmē. Programmas ievaros mentori apgūs dažādas prasmes, piemēram, kā pareizi mentorēt, sniegt atbalstu cita cilvēka izaugsmē u.c. Turpretī mentorējamajiem tiks sniegts atbalsta punkts savai darbībai studentijā.

Programmas darbība:

  • Katram mentoram tiek piešķirts mentorējamais/mentorējamie, ņemot vērā iesaistīto pušu intereses un spējas,
  • Katrs mentors un mentorējamais tiekas vismaz reizi mēnesī un pārrunā nosprausto mērķu statusu,
  • Mentori un mentorējamie tiek pievienoti LSA Slack darba vietai, lai nodrošinātu vienotu ātras komunikācijas platformu. Tās ietvaros būs iespējams dalīties ar pieredzi, kā arī ar lietderīgiem materiāliem.

Šobrīd ir ieplānotas lekcijas par mentoringu un mērķu izvirzīšanu, kā arī CV/Linkedin profila pareizu izveidi.

Ja esi pieredzes bagāts un esi sakrājis zināšanas, aktīvi darbojoties studentijā, ar kurām labprāt padalītos, esi daļa no Studijas mentoringa programmas – kļūsti par mentoru, piesakoties līdz 10. janvārim. 

Savukārt, ja vēl esi jauns, nepieredzējis un jūti, ka Tev ir nepieciešams atbalsts, kāds padoms vai drauga plecs, smelies iedvesmu, jaunas zināšanas no pieredzējušiem studentijas cilvēkiem un kļūsti par metorējamo, piesakoties līdz 21. janvārim.

Ja Tev ir radušies jautājumi, lūgums sazināties ar programmas vadītāju Aivu Staņēviču (aiva.stanevica@lsa.lv).

*Programma paredzēta LSA biedriem. Lai uzzinātu, vai Tava augstākās izglītības iestāde ir LSA biedrs, spied ŠEIT.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content