Latvijas studentu apvienība

Finanšu pratības kampaņa – “NEZAUDĒ!”

“Noteikums Nr. 1: nekad nezaudē naudu. 
Noteikums Nr. 2: nekad neaizmirsti noteikumu Nr. 1.”
Warren Buffett

Finanšu pratības kampaņas sadaļa “Nezaudē!” koncentrējas uz labi zināmām bailēm – zaudēt naudu. Šīs kampaņas daļas galvenā uzmanība tiek pievērsta krāpšanai un finanšu piramīdām, un, kā rīkoties, ja domā, ka tā ir skārusi tieši tevi. 

Podkāsta viesi – Kaspars Brikša, Citadeles Informācijas tehnoloģiju drošības daļas vadītājs, un Santa Zarāne, Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vecākā eksperte, – sniedz atbildes uz jautājumiem, kā uzmanīties no krāpniecības shēmām interneta vidē, kā nepazaudēt naudu, iztērējot to nevajadzīgu lietu iegādei u.c.

Sadaļā finanšu piramīdas vari uzzināt, kā atpazīt finanšu piramīdu shēmas, kā tās tiek apkarotas un kur ziņot, ja rodas aizdomas par kādu organizāciju. Krāpšana bieži notiek bez cietušā tiešas līdzdalības, un ir svarīgi zināt, kur lūgt palīdzību un kādas ir tavas tiesības, ja šī situācija skar tevi.

25. martā plkst. 16.00 seko līdzi diskusijai “Manas finanses tālā nākotnē. Vai man jārīkojas šodien?”, kurā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kādi lēmumi par savu pensiju jāpieņem pēc iespējas ātrāk, kam un kā to vajadzētu darīt. Diskusijā piedalīsies FKTK Apdrošināšanas un pensiju uzraudzības departamenta direktore Evija Dundure, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece un Latvijas Studentu apvienības pārstāvis Kristafers Zeiļuks.

Visa informācija par Finanšu pratības nedēļas pasākumiem publicēta tīmekļa vietnē Finanšu pratība

Šī sadaļa palīdzēs tev justies drošāk, pārvaldot savas finanses un lemjot, kur likt savu naudu.

Saturs

Skip to content