Latvijas studentu apvienība

Izglītības nozares viedokļu līderi tiekas, lai apspriestu nākotnes plānus

Jauniešu bezdarbs un ierobežotās iespējas darba tirgū pēc izglītības iestāžu absolvēšanas pēdējos gados ir bijis viens no visvairāk apskatītajiem jautājumiem gan medijos, gan lēmumpieņēmēju gaiteņos Eiropā un citur pasaulē. Jaunieši ir viena no lielākajām sabiedrības daļām un jauniešu bezdarbs šobrīd draud ar ekonomisku un sociālu krīzi nākotnē, tādēļ ir būtiski to apzināties un meklēt risinājumus jau tagad.Latvijas Studentu apvienības projekta „Ideju forums: Darba tirgus prasību sasaiste ar augstākās izglītības saturu. Jauniešu perspektīva” organizatori aicina uz projekta noslēguma pasākumu 2013. gada 6. februārī plkst. 13.00.

Pasākuma mērķis ir augstākās izglītības politikas veidotājus iepazīstināt ar projekta „Ideju forums: Darba tirgus prasību sasaiste ar augstākās izglītības saturu. Jauniešu perspektīva” rezultātiem un spert pirmo soli ceļā uz nākamās sadarbības vienošanās par turpmāk veicamajiem darbiem, lai nodrošinātu izglītības sasaisti ar darba tirgu, parakstīšanu. Prezentācijā piedalīties aicināti lēmumu pieņēmēji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Rektoru padomes, Augstākās izglītības padomes un Latvijas Studentu apvienības. Prezentācija norisināsies mūzikas klubā „NABAKLAB” Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12.

Pasākums tiek organizēts projekta “Ideju forums: Darba tirgus prasību sasaiste ar augstākās izglītības saturu. Jauniešu perspektīva” ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu programmas “Jaunatne darbībā” ietvaros. Pasākums noslēgs aktivitāšu ciklu, kas palīdzēja apzināt Latvijas studentu redzējumu par to, kā attīstīt saikni starp darba tirgu un izglītības sistēmu. Projekts septembra beigās pulcēja jauniešus un saistītās organizācijas starptautiskā forumā „Darba tirgum – derīgs!”, lai radošo darbnīcu, diskusiju un viedokļu apmaiņu veidā izveidotu vienotu vīziju izglītības pilnveidošanai atbilstoši darba tirgus prasībām.

Projektu organizē Latvijas Studentu apvienība sadarbībā ar Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes studentiem.

LSA ir jumtorganizācija, kas pārstāv visu Latvijā studējošo intereses nacionālā un starptautiskā mērogā. Organizācija ir nozīmīgs augstākās izglītības politikas veidotāju partneris jautājumos, kas skar studējošos.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content