Latvijas studentu apvienība

IZM rosinās atbalstīt LSA priekšlikumu par grozījumiem studējošo kredīta dzēšanas nosacījumos

Ceturtdien, 17.jūlijā, notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) un Izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes tikšanās, kurā tika turpināta diskusija par valsts budžeta jaunās politikas iniciatīvām.

Pārrunājot jaunās politikas iniciatīvas, I.Druviete apstiprināja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinās atbalstīt LSA priekšlikumu veikt grozījumus studējošā kredīta dzēšanas nosacījumos, kas paredzētu – ja studentam piedzimst bērns, kredīta dzēšanas apjoms jāpalielina līdz 50% esošo 30% vietā. Tāpat ministre izteica atbalstu LSA ierosinājumam par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu. Šī procesa tālāka virzība no Finanšu ministrijas patlaban ir atteikta, pamatojot to kā neprioritāru. Iesaistītās puses – LSA un IZM – vienojās, ka turpinās sarunas par šo jautājumu ar Finanšu ministriju.

Sarunā par iespēju LSA finansēt no valsts budžeta I.Druviete uzsvēra, ka šāds finansējums nebūtu nepieciešams, ja augstskolas godprātīgi pildītu Augstskolu likumā noteiktās prasības un finansētu pašpārvaldes 1/200 apmērā no augstskolas budžeta. Tad arī pašpārvaldes spētu LSA biedra naudu segt pilnā apmērā. Ministre solīja šo jautājumu apspriest tikšanās laikā ar augstākās izglītības iestāžu vadītājiem.

LSA pārstāv aptuveni 20% no visiem Latvijas jauniešiem un Jaunatnes likumā vēlējās pievienot studentu organizācijas kā vienu no mērķa grupām, kurām būtu iespēja pieteikties uz finansiālu atbalstu, lai veicinātu arī studējošo jauniešu izaugsmi. IZM pārstāvji darba grupā šos grozījumus neatbalstīja. Finansējums šim mērķim varētu būt 2016.gadā no Eiropas fondiem darbam ar jauniešiem.

Sarunas laikā LSA pārstāvji iztaujāja ministri par augstākās izglītības budžetu 2015.gadā, salīdzinot ar 2014.gadu. I.Druviete pauda cerību, ka budžeta finansējums netiks samazināts. Runājot par ERASMUS līdzfinansējumu, I.Druviete informēja, ka šo līdzfinansējumu ir plānots palielināt.

Pārrunājot Boloņas procesa aktivitātes, I.Druviete informēja, ka Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē laikā IZM organizēs Boloņas procesa vadības grupas (BFUG) sanāksmes nākamā gada janvārī un martā un iesaistīsies darba kārtības veidošanā Izglītības un zinātnes ministru konferencei un Boloņas procesa politikas forumam Erevānā. LSA izteica vēlmi iesaistīties gan šī pasākumu organizēšanā, gan 5.Eiropas un Āzijas izglītības ministru (ASEM) sanāksmē, kas Rīgā 2015.gada aprīlī.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content