Latvijas studentu apvienība

Izmanto iespēju atgūt pārmaksātos nodokļus

No šī gada 1. marta ir iespējams iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem.

Ienākumu deklarāciju iespējams iesniegt arī elektroniski, kas ir daudz ātrāk un ērtāk, jo tajā automātiski tiek atspoguļota visa VID rīcībā esošā informācija par nodokļu maksātāju. Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju elektroniski, arī gada diferencētais neapliekamais minimums gada ienākumu deklarācijā tiek aprēķināts automātiski. Šogad deklarācijā automātiski tiks atspoguļota arī tā informācija par 2016. gadu, ko par personas veiktajiem maksājumiem par izglītību Valsts ieņēmumu dienestam būs iesniegušas mācību iestādes.

Studentiem īpaša vērība jāpievērš, ka attaisnotos izdevumus par pārmaksātajiem nodokļiem var saņemt par šādiem izdevumiem izglītībā:
• Par augstākās izglītības un visu pakāpju profesionālās izglītības iegūšanu, kā arī par specialitātes (profesijas, amata, aroda) iegūšanu valsts akreditētās Latvijas izglītības iestādēs, Eiropas Savienības dalībvalstu un Eiropas • Ekonomikas zonas valstu mācību Par apmācību darbā, profesijā, amatā vai arodā nepieciešamo iemaņu iegūšanai un uzlabošanai;
• Par profesionālās sagatavotības līmeņa paaugstināšanu (izdevumi par jebkurām mācībām, kas paplašina fiziskās personas profesionālās zināšanas);
• Par interešu izglītības programmu (Izglītības likuma izpratnē) apgūšanu bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Gada ienākumu deklarācija un attaisnotie izdevumi par izglītību ir viens no mehānismiem, kas saistīts arī ar augstākās izglītības jautājumiem, precīzāk, augstākās izglītības pieejamības jautājumiem. Šī iemesla dēļ Latvijas Studentu apvienības Dome šī gada martā apstiprināja nostāju “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli – attaisnotajiem izdevumiem par izglītību”. LSA uzskata, ka laikā līdz Latvijā tiks ieviesta valsts dotēta augstākā izglītība, nepieciešams mērķtiecīgi atbalstīt privātpersonas, kuras iegulda savus privātos līdzekļus publiskajā labumā – augstākajā izglītībā.

Plašāka informācija par iespēju atgūt pārmāksātos nodokļus,pieejama VID mājaslapā sadaļā “Gada ienākumu deklarācija”.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content