Latvijas studentu apvienība

Izsludināts LSA ārkārtas kongress, kā arī LSA prezidenta vēlēšanas

26. martā, tiešsaistē norisināsies Latvijas Studentu apvienības ārkārtas kongress. Reģistrācijas sākums 13:00, kongresa atklāšana 14:00. Tiek izsludinātas LSA prezidenta vēlēšanas, kas norisināsies kongresā.

Prezidenta pienākums ir pārstāvēt Latvijas studējošos politikas veidošanas procesos reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī, aizstāvot studējošo viedokli un ikdienā vadot Latvijas Studentu apvienības darbību. Aicinām iepazīties ar prezidenta amata aprakstu.

Kandidātiem līdz 2022. gada 15. marta plkst. 23:59, nosūtot tos uz lsa@lsa.lv,  jāiesniedz šādi dokumenti:

 1. Amata kandidāta Curriculum Vitae (CV).
 2. Iesniegums, kurā apliecināta vēlēšanās kandidēt uz attiecīgo amatu.
 3. Amata kandidāta darbības programma attiecīgajā amatā.
 4. LSA biedra lēmums par kandidāta izvirzīšanu attiecīgajam amatam.
 5. Citi dokumenti pēc kandidāta ieskatiem.

Lai kandidētu vēlēšanās, pretendentam jāsaņem vismaz viena LSA biedra – augstskolas vai koledžas studējošo pašpārvaldes – rakstisks izvirzījums un tas jāiesniedz LSA līdz 2022. gada 15. martam (ieskaitot).

Izvirzījumu var iesūtīt uz lsa@lsa.lv elektroniski, ja tas ir parakstīts ar drošu elektronisku parakstu. Ja izvirzījums tiek parakstīts fiziski, tad tas ir jāieskenē un jānosūta uz lsa@lsa.lv, līdz 15. martam (ieskaitot), savukārt dokumenta oriģinālu jāiesniedz līdz 26. marta kongresa sākumam.

Kongresa darba kārtība

 1. Kongresa atklāšana,
 2. Mandātu komisijas ziņojums,
 3. Balsu skaitīšanas komisijas apstiprināšana,
 4. Darba kārtības apstiprināšana,
 5. Prezidenta amata kandidātu uzruna un Kongresa delegātu jautājumi,
 6. Balsojums par Prezidenta amata kandidātiem,
 7. Prezidenta vēlēšanu rezultātu paziņošana un apstiprināšana.

Kongress ir organizācijas augstākā lēmējinstitūcija, kas sastāv no LSA biedru, studējošo pašpārvalžu, deleģētiem pārstāvjiem. Tajā piedalīsies vairāk nekā 100 studējošo pašpārvalžu pārstāvji no visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kas ir LSA biedri.

Did you like this article? Share it with your friends!

One Comment

 • ticīgais Skolnieciņš

  Šodien ir 25. marts – Māras diena. Šī diena ir par godu nāves un dzīvības Dievietei Mārai. Nāves un dzīvības Dieviete Māra ir paši pazīstama latvju tautas dzīvesziņā (dievturībā). Viņa uztur līdzsvaru dabā. Līdzsvaru starp nāvi un dzīvību. Dieviete Māra izskatās kā jauna, slaida sieviete ar sniegbaltu ādu un melniem, kā naksnīgas debesis, matiem. Viņas acis ir melnas kā nakts tumsa. Viņas rokās ir ass sirpis. Viņa ir tērpta melnās, baltās vai arī tumši zilās drānās. Dievietei Mārai ir dažādas izpausmes un dažādas formas. Dievietei Mārai ir raksturīgas divas savstarpēji pretējas izpausmes: Māra – Veļu Māte un Māra – Zemes Māte. Māras – Veļu Mātes veidolā Dieviete Māra ir nāves nesēja un Veļu valstības valdniece. Māra – Veļu Māte ar savu aso sirpi pārgriež likteņa dzīparu. Kad tas notiek, cilvēks mirst. Un Māra – Veļu Māte pavada cilvēka dvēseli uz Veļu valstību. Kur cilvēka dvēsele sagaida jaunu pārdzimšanu. Savukārt, Māra – Zemes Māte ir dzīvības dāvātāja un cilvēces aizgādne. Māra – Zemes Māte ir līdzās cilvēkam, tam piedzimstot. Māras – Zemes Mātes veidolā Dieviete Māra sagaida cilvēka dvēseli šaisaulē. Tāds ir dvēseļu pārdzimšanas cikls. Nāve ir jaunas dzīvības sākums. Reinkarnācija nosaka pasaules kārtību. Mūsu senči zināja, kā nāve ir tikai starpposms starp veco dzīvi un jauno. Cilvēka mūžs ir ierobežots, tomēr dvēsele ir nemirstīga. Dieviete Māra pieskata mūs un vada mūs šajā dzīvē, tā arī nākamajās. Būsim pateicīgi Dievietei Mārai par viņas rūpēm un gādību. Priecīgu Māras Dienu!
  Ar Dievietes Māras atklāsmēm, ticīgais Skolnieciņš
  #dievturi #dievturība #daudzdievība #politeisms #TicībasBrīvība #daudzdievji #pagāni #LatvjuDievuSvētība #MārasDiena #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #nāvesDieviete #dzīvībasDieviete #Māraskrusts #MārasŪdeņi #ZalkšaZīme #ticība #rituāli #buršanās #Skolnieciņš

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content