Latvijas studentu apvienība

Izveidotas anketas par augstākās izglītības pieejamību personām ar invaliditāti

Šī gada 3. decembrī, kas ir starptautiskā cilvēku ar invaliditāti diena, tiks organizēta konference, kuras galvenā tēma būs izglītības pieejamība personām ar invaliditāti, iekļaujot gan pamata izglītību, gan augstākās izglītības pieejamību. Gatavojoties konferencei Latvijas Studentu apvienība (LSA) un Latvijas Republikas tiesībsargs ir uzsācis sadarbību ar mērķi aktualizēt diskusijas un veikt izpēti par „ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesību aspektiem Latvijā”, precīzāk Konvencijas 24. punktu, kas paredz noteiktās personas ar invaliditāti tiesībām uz izglītību, tai skaitā, augstāko.

Lai noskaidrotu faktisko situāciju un minētā Konvencijas panta īstenošanu augstākās izglītības iestādēs, tiesībsargs ir izstrādājis divas anketas, kas paredzētas personām ar invaliditāti (viena personām ar invaliditāti, kuras ir studējušas vai šobrīd studē augstākās izglītības iestādēs, otra – personām ar invaliditāti, kuras nav studējušas augstākās izglītības iestādēs). Tāpat tiesībsargs kopā ar vides pieejamības ekspertiem veiks pārbaudes Latvijas augstskolās attiecībā uz fiziskās vides un informatīvo pieejamību.

 • Aptauja personām ar invaliditāti, kuras IR STUDĒJUŠAS vai STUDĒ augstākās izglītības iestādēs
 • Aptauja personām ar invaliditāti, kuras NAV STUDĒJUŠAS augstākās izglītības iestādēs
 • LSA ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas Republikas tiesībsarga biroju, lai kopīgi strādātu pie jautājumiem par augstākās izglītības pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.

  Did you like this article? Share it with your friends!

  Leave a Reply

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

  Skip to content