Latvijas studentu apvienība

Kļūsti par KRS?’20 projekta vadītāju!

KRS? ir trīs dienu rudens seminārs studējošo pašpārvalžu jaunajiem aktīvistiem, kurā jau vairāk kā 20 gadus dalībnieki gūst izpratni par studējošo pašpārvaldes darbību un studējošo pārstāvniecību kopumā. Seminārā lektori un sabiedrībā pazīstamas personas ne vien dalās pieredzē un zināšanās, bet arī iedvesmo, aicina domāt, saprast un izvirzīt vērtības, izjust, pēc nepieciešamības izrādīt iniciatīvu lekcijās, simulācijās un neformālajās aktivitātēs. Dalībnieki mācās risināt problēmas, mēģina izprast sevi, kā arī smelties motivāciju un spēku turpmākam darbam. Tādā veidā dalībnieki iemācās celt savu kompetenci turpmākai darbībai studentijā, aktīvai iesaistei savas augstskolas studentu pašpārvaldē, LSA un citās studentu organizācijās augstskolas, nacionālā un starptautiskā līmenī.

Semināra “Kam rūp students?” galvenā organizatora pienākumi:

  • Foruma īstenošana plāna izveide un realizācija atbilstoši termiņiem, budžetam un kvalitātes prasībām;
  • Finanšu plānošana, atbalstītāju piesaiste un to atbildīga pielietošana;
  • Organizatorisko un cilvēkresursu vadības jautājumu risināšana;
  • Informācijas par projekta progresu sniegšana un cieša sadarbība ar LSA Valdi.

Ja uzskati sevi par pietiekami atbildīgu un spējīgu cilvēku, kurš mācēs vadīt organizatoru komandu – piesakies vadīt projektu! Dalība iepriekšējo gadu seminārā un pieredze tā vai citu projektu organizēšanā tiks uzskatīta par priekšrocību, izskatot pieteikumus.

Pieteikties projekta vadītāja amatam var līdz 21. februāra plkst. 23.59. Kandidātiem elektroniski uz lsa@lsa.lv jāiesūta pieteikums – CV un motivācijas vēstule ar projekta vīziju brīvā formā, kas ietver projektam izvirzītos mērķus un sasniedzamos rezultātus.

Pēc pieteikumu saņemšanas (ne obligāti pēc pieteikšanās noslēguma) ar amata kandidātiem norisināsies intervijas, kurās sava projekta vīzija jāprezentē.

“Tu paņem katlu un sāc. Ieliec tur 21 gadus jauna semināra pieredzi, Haralda izstrādāto konceptu un LSA vērtības, tad to visu samaisi. Tad ņem no sevis enerģiju un entuziasmu + atrodi jaudīgi labu organizatoru komandu, ar kuriem strādāt septiņus mēnešus. Tad pa vidu iemaisi lektorus, aktivitātes, jokus un spokus, galā paķer 50 crazy jaunos potenciālus. Visu kārtīgi samaisīt un vārīt. Ticat man – smaržo nereāli labi un vēl ilgi pēc tam nezini, kā pie tās zupas tikt vēlreiz.”
/Keitija Litte (RTU), KRS?’19 galvenā organizatore

“KRS? bija otrais seminārs, kurā ņēmu dalību un man bija tā laime iekļūt tajā kā 1. kursa studentam. Man šķita, ka tas tika noorganizēts perfekti, par visu bija padomāts no A līdz Ž, nav daudz tādu lietu, par kurām tā varētu sacīt. Es izbaudīju ikkatru minūti, ko šis seminārs sniedza, un laiks, kuru pavadīju guļot, šķita lieki iztērēts, jo vēlējos tvert pēc iespējas vairāk no šīs pieredzes. Zināšanas un ieskats studentijā, ko ieguvu ir neatsverams, tagad katru semināru salīdzinu ar KRS?’19. Uzskatu, ka, pirmkārt, šī lieliskā pasākuma organizatoriem ir jāmīl sava loma tajā un jābūt ļoti ambicioziem un gataviem strādāt arī tad, ja šķiet, ka jāpārvar neiespējamais, jo tikai tā var tiekties uz izcilību. “Neiesaisties, lai pārbaudītu ūdeni, bet radi viļņus!” – tas tagad ir mans jaunais moto! Paldies cilvēkiem, kuri padara KRS? par realitāti un drosmi jaunajiem organizatoriem tēmēt uz jauniem augstumiem!”
/Daniels Pavlovičs, KRS? ’19 dalībnieks

“Ja vien kādreiz dzīvē rodas iespēja piedalīties #KamRūpStudents, tad savas nākotnes un attīstīšanās vārdā dari visu, lai nokļūtu līdz šim unikālajam semināram! Krasas pārmaiņas un skaidrība par to, kas tālāk ir svarīgs un sasniedzams, ir garantēta. Nebaidies no pašpārliecības trūkuma, jo pēc trim izcilām, gudrības un komandas darba pilnām dienām būsi gatavs pilnā jaudā darīt visu, kas dzīvē virzītu uz priekšu! Nebaidies radīt viļņus!”
/Gustavs Edvards Ķēniņš (BA), KRS?’18 dalībnieks.

“KRS? ir tas seminārs, kas ievada studējošos studentijā, tāpēc svarīgs ir viss – sākot ar komandas izvēli, noslēdzot ar pietiekamu dakšiņu skaitu pie pusdienu galda. Pēc organizēšanas var īpaši izjust uz savas ādas to, cik komunikācija ir svarīga, lai organizētu semināru, kurā ir jābūt pārdomātai katrai sīkākajai detaļai gan programmā, gan dalībnieku labsajūtā. Organizējot KRS?, ir jāņem vērā tas, ka viedokļi mēdz būt dažādi un organizēšanas laikā var būt gan smieklu, gan asu diskusiju pilnas dienas. Kāpēc ir jāķeras vērsim pie ragiem un jāorganizē šāds seminārs? Tāpēc, ka sajūta brīdī, kad dalībnieki un komandas biedri saka to vienu vienkāršo “paldies”, ir neatsverama, nemaz nerunājot par pieredzi, kas ir gūta visā procesā. Dzīve sākas ārpus Tavas komforta zonas.”
/Dagnija Roga (BA), KRS?’18 galvenā organizatore.

“KRS? savā veidā palīdzēja apzināties un saprast, kāpēc vispār gribu darboties studējošo pašpārvaldē. Radu skaidrību, ko man tā nozīme, un, protams, radās arī izaicinājums pierādīt, ka pašpārvaldei nav jābūt birokrātiskai – tā ir vieta, kur tiekas fantastiski jaunieši, tā ir platforma idejām un to realizācijai. Seminārs palīdz radīt sev skaidru mērķi – var tikt izskaldīts viss mežs, bet bez mērķa tam nav nozīmes. Var saskaldīt vienu bluķi un tas būs varoņdarbs, ja mērķis ir bijis iekurināt krāsni.”
/Evita Zariņa (EKA), KRS?’14 organizatore.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content