Latvijas studentu apvienība

Ko darīt, ja Tava augstākās izglītības iestāde zaudē akreditāciju?

Ņemot vērā nesenos notikumus un plašu studentu un sabiedrības interesi par studentu turpmāko nākotni, Latvijas Studentu apvienība ir sagatavojusi īsu pamācību tam, kas būtu jādara, ja Tava augstākās izglītības iestāde zaudē akreditāciju.

  1. Iegūsti akadēmisko izziņu

Kad draud risks, ka Tava augstskola nespēs Tev pēc absolvēšanas izsniegt valsts atzītu diplomu, ir laiks doties uz kādu, kas varēs. Lai to izdarītu, Tev nepieciešams saņemt akadēmisko izziņu no savas augstskolas, lai citā augstskolā tev varētu pielīdzināt studiju kursus, ko jau esi beidzis. Bez akadēmiskās izziņas ir iespēja, ka Tev būs jāsāk studijas atkal no pirmā kursa pirmā semestra. Ja Tev nav akadēmiskās izziņas, tad nāksies izmantot neformālās izglītības atzīšanas procesu1, kas varētu būt ilgs un maksas process.

  1. Izvēlies jaunu augstskolu un studiju programmu

Lai gan dažādām augstskolām varētu būt vienādi studiju programmu nosaukumi, to saturs var būtiski atšķirties. Lai atvieglotu pielīdzināšanas procedūru, ir nepieciešams atrast studiju programmu, kas ir vislīdzīgākā tai, kurā šobrīd studē. Tas ir tādēļ, ka augstskolas var pielīdzināt tikai kursus, kas ir tās augstskolas programmas ietvaros.

  1. Iesniedz savus dokumentus jaunā augstskolā

Katrā augstskolā ir jādarbojas komisijai2, kura ieskaitīs Tevis nokārtotos kursus, ja iesniegsi iesniegumu un akadēmisko izziņu. Katrā augstskolā gan šī procedūra nedaudz atšķiras, tādēļ vislabāk būtu sazināties ar augstskolas studējošo pašpārvaldi, kur Tev plašāk paskaidros procedūru konkrētajā augstskolā.


  1. Ministru kabineta noteikumi Nr. 36 http://likumi.lv/doc.php?id=242653
  2. Ministru kabineta noteikumi Nr. 932 http://likumi.lv/doc.php?id=96800

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content