Latvijas studentu apvienība

Latvijas Biznesa koledža zaudē tiesības izsniegt valsts atzītus augstākās izglītības diplomus

Latvijas Biznesa koledža (LBK) zaudē valsts akreditētas augstākās izglītības statusu un tiesības izsniegt valsts atzītus augstākās izglītības diplomus. Šāds Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) lēmums stājas spēkā šā gada 23. februārī.

Iepriekš esam informējuši 1, ka Augstākās izglītības padome (AIP), kuras sastāvā ir arī Latvijas Studentu apvienības (LSA) pārstāvis, lēma atteikt akreditēt LBK.

Novērtēšanas komisijas, kas veica ārkārtas akreditāciju 2016. gada septembrī, atzinums bija negatīvs, jo tika konstatēts, ka LBK studiju, informatīvā bāze (tai skaitā bibliotēka), materiāltehniskā un finansiālā bāze neatbilst studiju programmu īstenošanas nosacījumiem, kā arī tika konstatētas vēl vairākas koledžas darbības būtiskas neatbilstības augstāko izglītību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām un maldinošas informācijas izplatīšana par studijām LBK.

LBK var turpināt realizēt pirmā līmeņa augstākās izglītības programmas, bet studenti, tās absolvējot, turpmāk nesaņems valsts atzītu augstākās izglītības diplomus. LBK studējošie noslēgumā varēs saņemt akadēmisko izziņu.

Aicinām studentus, kas studē LBK, jautājumu, jautājumu gadījumā sazināties, rakstot uz lsa@lsa.lv vai zvanot +371 67216061.

__________________________________________________________________________________________________
1 https://www.lsa.lv/?p=6628

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content