Latvijas studentu apvienība

Latvijas Studentu apvienības valde tiekas ar Nilu Ušakovu, lai pārrunātu studentiem aktuālus jautājumus

29. aprīlī Latvijas Studentu apvienības (LSA) birojā uz tikšanos ar LSA valdes locekļiem bija ieradies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Iveta Strautiņa. Tikšanās laikā tika pārrunāti daudzi būtiski un saistoši jautājumi studentiem, kā infrastruktūras uzlabošana un sabiedriskā transporta atlaides nepilna laika studentiem.

LSA pārstāvjiem, jautājot par sabiedriskā transporta atlaidēm studentiem, Rīgas mērs atzina, ka tuvāko divu gadu laikā lielākas studentu atlaides sabiedriskajā transportā nesola, tomēr norādīja, ka nepilna laika studentiem tās, visticamāk, tiks nodrošinātas jau ar 2014. gada septembri. N. Ušakovs norādīja uz pastiprināto darbu pie infrastruktūras uzlabošanu Ķīpsalā, Nacionālās bibliotēkas rajonā, Torņkalnā – Daugavas kreisais krasts plānots kā izteikts jauniešu centrs. Tiek turpināts arī darbs pie veloceliņu izvietošanas Rīgā, kurus plānots izbūvēt arī Tuvā centra ielās. Jau no 30. aprīļa tiks uzsākts darbs pie Rīgas parku nodrošināšanas ar bezvada internetu, ko nodrošinās Lattelecom.

Studentu apvienības pārstāvji izrādīja iniciatīvu sadarbībai dažādu studentiem saistošu projektu ietvaros, un Domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka Rīgas dome ir atvērta studentu piedāvājumiem un gaida iniciatīvas jebkurā jomā, jo Domes darbs ierobežots ar normatīvajiem aktiem, bet studenti var nākt ar svaigu skatījumu uz lietām. Sarunas beigās mērs arī norādīja, ka LSA ir iespēja rīkot LSA domes sēdi Rīgas domes telpās.

„Ceram, ka ar Rīgas domi varēsim vienoties par atsevišķu LSA aktuālo projektu īstenošanu, piemēram, Baltijas valstu studentu apvienību tikšanos Rīgā un ar Domes atbalstu turpināt risināt sekmīgi iesāktos jauniešu nodarbinātības veicināšanas projektus”, uzsver LSA prezidents Mikus Dubickis.

Latvijas Studentu apvienība pārstāv visu Latvijā studējošo intereses nacionālā un starptautiskā mērogā. Organizācija ir nozīmīgs augstākās izglītības politikas veidotāju partneris jautājumos, kas skar studējošos. LSA loma ir atrunāta Augstskolu likumā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content