Latvijas studentu apvienība

Lēmums par RPIVA reorganizēšanu vēl nav pieņemts

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA). IZM savā mājas lapā informē, ka konsolidācijas rezultātā studējošajiem tiks nodrošinātas viņu tiesības uz izglītību – studijas varēs turpināt citās augstākās izglītības iestādēs, kā arī netiks radīti finansiāli zaudējumi. Augstskolu likums nosaka, ka lēmumu par valsts augstskolas reorganizāciju vai likvidāciju pieņem Ministru kabinets. Lēmums par RPIVA vēl nav pieņemts.

Pēc publiski pieejamās informācijas tiek ziņots, ka studējošajiem tiks nodrošināta iespēja turpināt studijas Latvijas Universitātē (LU), kas īsteno visus akadēmijas īstenotos studiju virzienus, kā arī atbilstošajos studiju virzienos Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Banku augstskolā un Rīgas Tehniskajā universitātē. Filiālēs studējošie (kopā 998 nepilna laika studējošie) varēs turpināt studijas savam profilam atbilstošā programmā kādā no reģionālajām augstskolām (Liepājas Universitātē, Vidzemes Augstskolā, Daugavpils Universitātē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Ventspils Augstskolā) vai arī neklātienē LU, Banku augstskolā, Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledžā vai Rīgas Tehniskajā universitātē.

Tiek ziņots, ka izmaiņas studiju procesā stāsies spēkā 2017./2018. akadēmiskajā gadā un līdz tam studijas turpināsies RPIVA.

Augstskolu likums nosaka, ka lēmumu par valsts augstskolas un valsts koledžas reorganizāciju vai likvidāciju pieņem Ministru kabinets pēc izglītības un zinātnes ministra vai attiecīgās nozares ministra ierosinājuma. Ministru kabineta rīkojuma projektam par augstskolas vai koledžas reorganizāciju vai likvidāciju pievienojams Augstākās izglītības padomes (AIP) atzinums. AIP, kuras sastāvā ir arī Latvijas Studentu apvienības (LSA) pārstāvis, jautājumu par RPIVA reorganizācijas plānu vēl nav skatījusi.

LSA sekos līdzi, kā šis jautājums tālāk attīstās. Aicinām studentus, kas studē RPIVA, jautājumu, neskaidrību un palīdzības gadījumā sazināties ar RPIVA Studentu parlamentu, rakstot uz rpivas.sp@gmail.com, vai LSA,  rakstot uz lsa@lsa.lv vai zvanot +371 67216061.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content