Latvijas studentu apvienība

Lielbritānija turpinās dalību ERASMUS+ programmā

Balstoties uz Eiropas Komisijas (EK) pausto informāciju, var secināt, ka pēc Lielbritānijā notikušā referenduma šīs valsts statuss Erasmus+ programmā šobrīd nav mainījies.

Jāatgādina, ka šī gada 23. jūnijā Apvienotajā Karalistē notika referendums par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Vairākums jeb 51,9% pilsoņu nobalsoja par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Arī Lielbritānijas Erasmus+ nacionālā aģentūra ziņo, ka pēc referenduma nav gaidāmas tūlītējas izmaiņas aģentūra turpinās nodrošināt mobilitātes programmu visā valstī.

Visi Erasmus+ programmas dalībnieki un finansējuma saņēmēji droši var turpināt programmas aktivitātes Lielbritānijā, kā arī sagatavoties un pieteikties 2016. un 2017. gada programmas aktivitāšu konkursiem.

Jau iepriekš Eiropas Studentu apvienība paudusi atbalstu Lielbritānijas studentu apvienības (NUS UK) vēstulei Deividam Kameronam, kurā studenti izteikuši bažas par turpmākajām mobilitātes iespējām un lūdz pasargāt studentu tiesības, kas šobrīd attiecas gan uz ārvalstu studējošajiem Lielbritānija, gan uz birtu studentiem, kuri studē citviet.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content