Latvijas studentu apvienība

Līva Vikmane otro gadu pēc kārtas ievēlēta Eiropas Studentu apvienības valdē

Pagājušajā ceturtdienā, 12.maijā, Bergenā (Norvēģijā) norisinājās Eiropas Studentu apvienības (ESU) Biedru sapulce, kuras laikā notika apvienības jaunās valdes vēlēšanas. Par ESU Viceprezidenti kļuvusi bijusī Latvijas Studentu apvienības (LSA) Starptautiskā virziena vadītāja Līva Vikmane, kura ESU valdē ievēlēta jau otro gadu pēc kārtas.

Aizvadītājā gadā L. Vikmane Eiropas Studentu apvienībā darbojās, risinot jautājumus, kas skar sociālo dimensiju Eiropas mērogā. Kopumā studentu pārstāvniecībā viņa darbojas jau 4 gadus. Pirms LSA viņa bija Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studentu pašpārvaldes valdes locekle.

ESU Biedru sapulcē piedalījās vairāk nekā 100 delegāti no 45 nacionālajām studentu apvienībām, pārstāvot 38 valstis.

ESU valdi iedala divos līmeņos – prezidijā un izpildkomitejā. Prezidijs sastāv no 3 cilvēkiem – prezidenta un 2 viceprezidentiem, savukārt izpildkomiteju veido 7 pārstāvji.

Par nākamo ESU prezidenti ievēlēta Lea Meistere (Lea Meister) no Šveices, bet par otru viceprezidentu kļuvis Blaže Todorovskis (Blazhe Todorovski) no Maķedonijas. Tajā pašā laikā, ESU izpildkomitejā ievēlēti studentu pārstāvji no Lielbritānijas, Dānijas, Itālijas, Somijas, Horvātijas, Polijas un Serbijas.

Jaunā valde pārstāvēs vairāk nekā 15 miljonus studentu visā Eiropā. Viņu viena gada valdes mandāts stāsies spēka ar 2016.gada 1. jūliju.

Arī agrāk Latvija ir pārstāvēta ESU valdē – 2008./2009. gadā ESU viceprezidente bija Anita Līce, kura pirms tam vairākus gadus darbojās arī LSA valdē, vadot gan finanšu, gan starptautisko virzienu.

ESU apvieno 45 nacionālās studentu apvienības no 38 Eiropas valstīm. ESU pārstāv studentus, aizstāv viņu tiesības un intereses izglītības, ekonomikas un kultūras jomā, veido studentu politiku Eiropas līmenī, sadarbībā ar Eiropas līmeņa izglītības politikas veidotājiem. LSA ir ESU biedrs ar 2 mandātiem biedru sapulcē, kas notiek divas reizes gadā. LSA ir ESU biedrs kopš 1998.gada.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content