Latvijas studentu apvienība

LSA aicina studentus novērtēt savus studiju kursus

Ir pienācis sesijas laiks, kad pārbauda katra studenta studiju laikā iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences. Lai gan pēc sesijas pievarēšanas studentiem ir tendence novērsties no augstskolas lietām, tomēr ir vērts par to neaizmirst un izdarīt vienu no svarīgākajiem darbiem – aizpildīt studiju kursu novērtēšanas anketas. Aizpildot šīs anketas, Tu iesaisties studiju procesa un kvalitātes pilnveidošanā.

Bieži no studentiem ir dzirdētas tādas frāzēs kā: ”Bet kādēļ man vajag pildīt šo anketu, man tāpat vairs nebūs tas kurss!” Šādi argumenti ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ anketas netiek pildītas. Tomēr svarīgi ir atcerēties to, ka ikvienam ir izdevīgi, lai tie, kuri studē pēc viņa, iegūst kvalitatīvu izglītību. Kādēļ?

Tavu grādu vērtē pēc tā, cik kvalitatīva ir tava augstskola tajā brīdī, kad tu meklē darbu. Tas nozīmē, ja absolventa, kurš augstskolu pabeidzis pirms 20 gadiem, šobrīd dotos pie darba devēja ar konkrētās augstskolas diplomu, tad darba devējs nedomātu, cik kvalitatīvu izglītību konkrētā augstskola piedāvāja tik sen, bet gan to, cik kvalitatīva tā ir šobrīd. Neviens nemeklēs vēsturē, lai saprastu, cik kvalitatīvu izglītību konkrētā augstskola piedāvāja pirms vairākiem gadiem, lai gan tagad tās līmenis ir zems.

Arī darba devējam ir svarīgi, lai viņam ir kvalitatīvi darbinieki. Ikvienam ir būtiski, lai tie, kuri augstskolu absolvēs pēc viņa, ir pietiekami labi sagatavoti, lai varētu pildīt sev uzticētos darbus un pienākumus.

Mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, un ikvienam ir tiesības balsot. Pat ja iepriekšminētie argumenti nav pietiekami pārliecinoši, ir vērts atcerēties to, ka nākamie absolventi arī būs balsotāji, un ir pašsaprotami, ka, piemēram, tie, kuri ir ieguvuši bakalaura grādu ekonomikā, ir spējīgi saprast un balsot par kvalitatīvu ekonomisko politiku.

Šie visi argumenti darbojas tikai tajā situācijā, ja studiju kursu novērtēšanas anketas tiek ņemtas vērā un atbilstoši tām tiek veiktas izmaiņas. Kā viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šīs anketas netiek ņemtas vērā ir tādēļ, ka tās aizpilda nepietiekams studējošo skaits. Ir absurdi atlaist pasniedzēju vai mainīt kursa saturu, ja tikai trīs studenti no 300 cilvēku grupas ir aizpildījuši anketas, norādot uz problēmām. Kvantitatīvi un kvalitatīvi anketu rezultāti ir labākais iemesls, lai panāktu jebkādas pārmaiņas.

Tādēļ Latvijas Studentu apvienība aicina studentus būt atbildīgiem gan pret sevi, gan nākamajiem studentiem un aizpildīt studiju kursu novērtēšanas anketas pašiem un aicināt to darīt arī savus studiju biedrus.

CELSIM SAVU DIPLOMU KVALITĀTI KOPĀ!

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content