Latvijas studentu apvienība

LSA aicina studentus ziņot par interešu pārkāpšanu

28.aprīlī raidījumā De Facto  Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes neklātienes studente Zane Baltgaile stāstīja, kā augstskolu “pieķērusi” studiju programmas dublēšanā. Augstskola savu vainu pat atzinusi, bet kompensāciju viņai neviens nesola. Radušos problēmu atrisinājusi metodiķe. Kurss automātiski atzīts par ieskaitītu, kredītpunkti iedoti un lekcijas viņa varējusi vairs neapmeklēt, taču Z. Baltgaile par to nejūtas nemaz priecīga. Viņa aprēķinājusi, ka par vienu studiju kursu viņa maksā aptuveni 70 latus, bet šajā gadījumā par šo naudu zināšanas nav ieguvusi.

Latvijas Studentu apvienība aicina studentus ziņot viņu augstākās izglītības institūcijas Studējošo pašpārvaldei par līdzīgiem atgadījumiem, kad tiek pārkāptas studējošo intereses, lai pēc iespējas ātrāk varētu vienoties par iespējamajiem situācijas risinājumiem un turpmāk nepieļautu studiju kursu dublēšanos u.c. pārkāpumus.

LSA prezidents Mikus Dubickis par radušos problēmu: „Šāda un līdzīgas situācijas nav pieļaujamas. Augstākās izglītības institūcijām ir jādara viss, lai studiju kursi nedublētos un aktīvāk tiktu risināti arī citi problēmjautājumi. Aicinu citus studentus ņemt piemēru un arī pašiem aktīvi iesaistīties studiju procesa īstenošanā, norādot uz konkrētiem trūkumiem un nepieciešamajiem uzlabojumiem.”

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content