Latvijas studentu apvienība

LSA apciemo LiepU un VeA studējošo pašpārvaldes

Latvijas Studentu apvienības (LSA) valde 12. un 13. jūlijā apciemoja Kurzemē esošās Liepājas universitātes (LiepU) un Ventspils augstskolas (VeA) studējošo pašpārvaldes.

Studējošo pašpārvalžu pārstāvjiem bija iespēja uzzināt par LSA aktualitātēm vasaras mēnešos un uzdot jautājumus. LSA valde iepazinās ar pašpārvalžu darbību un to pašreiz risināmajiem jautājumiem, kā arī tika apspriestas turpmākās sadarbības iespējas, lai ārpus Rīgas esošās pašpārvaldes varētu aktīvi iesaistīties LSA darbībā.

Papildus iepriekš minētajam ar LiepU studējošo pašpārvaldi tika apspriesta nesenā Satversmes sapulce, kur pašpārvalde pieprasīja uzticības balsojumu Rektoram, pamatojoties uz neapmierinātību par augstskolas pārvaldību. Tika aktualizēti arī jautājumi par studējošo apmešanos un transporta izmaksām Liepājā, ko LSA tuvākajā laikā kopā ar LiepU studējošo pārstāvjiem risinās.

Ar VeA studējošo pašpārvaldi, savukārt, padziļinātāk tika apspriesta tās finansēšanas kārtība, un kā augstskola ievēro likumā noteikto finansēšanas apjomu (1/200 no augstskolas gada budžeta).

LSA pārstāv visu Latvijā studējošo intereses nacionālā un starptautiskā mērogā. Organizācija ir nozīmīgs augstākās izglītības politikas veidotāju partneris jautājumos, kas skar studējošos.  Tāpēc LSA valde un projektu komandas apciemo studējošo pašpārvaldes visa sasaukuma garumā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content