Latvijas studentu apvienība

LSA Domes sēdē Vidzemes Augstskolā pieņemti labojumi četrās pozīcijās

20.septembrī, sestdien, Vidzemes Augstskolā notika Latvijas Studentu apvienības Domes sēde, kurā tika ievēlēts jauns Sociālā virziena vadītājs – Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) students Artūrs Kaļva, un tika balsots par pārskatītajām LSA pozīcijām.

Tika papildināta pozīcija “Par studiju un studējošo kredītiem”, kuras galvenais mērķis ir valsts kā vienīgais galvotājs, kā arī kārtība, kādā tiek piešķirts kredīts, nav pielāgota augstskolu studiju maksu pieprasījumam. LSA uzskata, ka situācija, kurā studentam jāmeklē citi finansēšanas avoti, kamēr vairākus mēnešus notiek kredītu noformēšana, nav pieņemama. Pozīcija tika papildināta ar to, ka students pamatsummas un procentu atmaksu veic tikai tad, kad, absolvējot pēdējo secīgo studiju programmu, studējošais saņem atalgojumu vismaz vienas minimālās mēnešalgas apmērā.

Pēc RTU Studentu Parlamenta pētījuma par ārvalstu studentu integrācijas veicināšanu Latvijā “Latvijā studējošo saliedētības veicināšana un ārzemju studentu diskriminēšanas mazināšana” apkopotajiem rezultātiem LSA spējusi analizēt situāciju un izveidot rekomendācijas, kas veicinātu ārvalstu studentu sekmīgāku integrāciju un uzlabotu studiju apstākļus Latvijā. Apstiprinātā pozīcija “Par ārvalstu studentiem Latvijas Republikas augstākās izglītības iestādēs” ietver nepieciešamās izmaiņas gan finansēšanā un augtākās izglītības iestāžu darbībā, gan pārstāvniecībā un integrēšanā.

Pieņemta tika arī pozīcija “Par vīzu izsniegšanu ārvalstu studentiem Latvijas Republikā”, kas paredz to, ka uzturēšanās atļaujas atteikuma gadījumā studējošajam ir jābūt tiesībām pieprasīt un saņemt atteikuma pamatojumu.

Pozīcijā par „Par privāto augstskolu budžeta apstiprināšanu Senātā” tika balsots par to, ka veicamas izmaiņas augstskolu likumā, papildinot to ar punktu, kas paredz to, ka augstskolas budžetu nosaka senāts.

Tuvāk ar pozīcijām iepazīties var mājaslapas sadaļas “Resursi” apakšsadaļā “LSA pozīcijas”.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content